SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejny transport „Wyborczej” dotarł do potrzebujących we Lwowie i Tarnopolu

Przedstawiciele „Gazety Wyborczej" i fundacji Nidaros w weekend dowieźli do Tarnopola i Lwowa kolejne rzeczy, przygotowane z myślą o potrzebujących. Dary, na które w ramach akcji „Ciepło dla Ukrainy" złożyli się czytelnicy „Wyborczej", trafiły m.in. do uchodźców wewnętrznych oraz domów dziecka. Zaś generator prądu, przekazany przez Agorę, pojedzie do Kupiańska, gdzie będzie służyć lekarzom w szpitalach polowych.

Dziennikarze "Wyborczej" na miejscu pomocy: Agata Kondzińska i Roman Imielski fot. Jakub Włodek/Agencja Wyborcza.plDziennikarze

Na wyjazd w ramach akcji „Ciepło dla Ukrainy" środki przekazali czytelnicy „Wyborczej", którzy wpłacili na ten cel ponad 180 tys. zł. Zespół dziennika mógł dzięki temu rozdać kilka ton pomocy humanitarnej, a dzieci z sierocińców i szpitali w zachodniej Ukrainie otrzymały mikołajkowe paczki. „Wyborcza" wraz z przedstawicielami Fundacji Gazety Wyborczej dostarczyła też sprzęt dziennikarzom, którzy po wybuchu wojny przenieśli się do zachodniej Ukrainy, by stamtąd relacjonować wydarzenia w kraju.

W konwoju na Ukrainę znalazł się także dwutonowy generator prądu, przekazany przez Agora. W sobotę ekipa „Wyborczej" i fundacji Nidaros dostarczyła go do jednego z magazynów we Lwowie - stamtąd urządzenie pojedzie do Kupiańska, blisko linii frontu, gdzie będzie służyło lekarzom w szpitalach polowych.

Ponad 180 tys. zł od czytelników

– Nasi czytelnicy wykazali się niesamowitym zaangażowaniem, wpłacając na akcję ponad 183 tys. zł. Mogliśmy za to już kupić ponad 10 ton pomocy humanitarnej, którą w dwóch konwojach (w październiku i listopadzie) zawieźliśmy na wschód Ukrainy, na tereny wyzwolone właśnie przez ukraińską armię. Przed ich mieszkańcami niezwykle trudna zima: bez węgla, prądu, wody. Sklepy zostały okradzione i zniszczone, więc każda podstawowa pomoc jest niezwykle potrzebna. A także ciepłe zimowe kurtki i buty. Ponieważ zostały nam jeszcze fundusze, w grudniu zorganizowaliśmy jeszcze jeden konwój humanitarny w ramach „Ciepła dla Ukrainy" – mówi Roman Imielski, zastępca redaktora naczelnego „GW".

Inicjatywa „Ciepło dla Ukrainy" ruszyła w październiku br. - To kolejny przykład działań, które „Gazeta Wyborcza" wspiera bądź inicjuje na rzecz naszych sąsiadów zza wschodniej granicy - mieszkańców Ukrainy, ale nie tylko – podkreśla biuro prasowe Agory. - Przykładem takiej inicjatywy była m.in. akcja „Na ratunek uchodźcom" z sierpnia 2021 r., w ramach której redakcja uruchomiła specjalną ofertę prenumeraty cyfrowej. Cały przychód z niej pochodzący - ponad 100 tys. zł - został przekazany fundacjom zaangażowanym w pomoc uchodźcom przebywającym wtedy w Usnarzu Górnym.

W trzecim kwartale br. grupa Agora przy minimalnym wzroście wpływów zanotowała 24,5 mln zł straty netto. Koszty operacyjne firmy zwiększyły się o 4,7 proc., na niekorzyść zadziałały też słaby złoty i wyższe stopy procentowe. Od początku 2020 roku firma kwartalny zysk netto osiągnęła tylko raz - w czwartym kwartale ub.r. (24,12 mln zł).

Średnia sprzedaż wydania „Gazety Wyborczej” w trzecim kwartale br. wyniosła 45 757 egz. (dane PBC). Jak wynika z danych Mediapanel, w październiku portal Wyborcza.pl przyciągnął 7,34 mln internautów, którzy przeciętnie spędzali tam 14 minut i 9 sekund.

Dołącz do dyskusji: Kolejny transport „Wyborczej” dotarł do potrzebujących we Lwowie i Tarnopolu

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Historia 2 RP
Stadion piłkarski w Tarnopolu imienia Romana Szuchewycz leży przy ulicy Stefana Bandery 15, tak pisze jak byk na Wikipedii.
odpowiedź