SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Trójce znów audycja o muzyce alternatywnej. Wraca Piotr Pogorzelski

W marcu na antenę Trójki wróci audycja dotycząca muzyki niezależnej - zapowiedziała szefowa stacji Agnieszka Szydłowska. W rozgłośni swój program o tematyce wschodniej będzie prowadził Piotr Pogorzelski, związany już z Polskim Radiem przez ponad 20 lat.

Agnieszka Szydłowska, fot. Polskie RadioAgnieszka Szydłowska, fot. Polskie Radio

Agnieszka Szydłowska w rozmowie z Polskim Radiem 24 zapowiedziała, że audycja, która pojawi się w Trójce w marcu, będzie prezentować „muzykę ekstremalnie niezależną”.

Rozgłośnia przez wiele lat emitowała „Program alternatywny” prowadzony przez Agnieszkę Szydłowską. Audycja była na antenie w dni powszednie po godz. 19. Zniknęła z ramówki wiosną 2020 roku, po tym jak Szydłowska, równocześnie z wieloma innymi wieloletnimi dziennikarzami Trójki, odeszła z rozgłośni.

Obecnie Szydłowska nie zamierza wracać do prowadzenia audycji, tłumacząc to mnóstwem pracy na stanowisku dyrektora Trójki.

CZYTAJ TEŻ: Paulina Stolarek-Marat nową dyrektorką PR1, Jacek Czarnecki jej zastępcą

Z drugiej strony w stacji ma być teraz więcej audycji mówionych. - Zastałam radio, w którym słowo zostało ograniczone do minimum, w którym nie ma premier powieści, sceny teatralnej. To występuje na innych antenach Polskiego Radia, Trójce to odebrano. Wszystko jej odebrano, pozostawiając muzyczny format i właściwie niewiele więcej, po zmianach które zaszły latem 2023 roku - zauważyła Agnieszka Szydłowska.

Piotr Pogorzelski w Trójce

W przyszłym tygodniu na antenie Trójki ma zadebiutować audycja Piotra Pogorzelskiego o wschodniej Europie. Szydłowska, nie wymieniając jeszcze jego nazwiska, podkreśliła, że to wybitny specjalista od spraw wschodnich: Ukrainy, Białorusi i innych byłych republik ZSRR, a ponadto potrafi łączyć popkulturę z wątkami geopolitycznymi.

Piotr Pogorzelski był już związany z Polskim Radiem przez ponad dwie dekady. Od 2006 do 205 roku był korespondentem w Kijowie, prowadził też audycje „Więcej świata” w Jedynce, „Puls świata” w Dwójce oraz „7 dni Wschód” w PR24. Z nadawcą pożegnał się wiosną 2020 roku.

 

Nowa ramówka Trójki ma zostać ogłoszona 1 kwietnia, w rocznicę uruchomienia rozgłośni. Przy czym do końca marca na antenie będą pojawiać się już nowości.

Agnieszka Szydłowska przyznała, że zaproponowała powrót do stacji niektórym osobom związanym z nią do 2020 roku, ale rozmowy bywają trudne. - Oni mi mówią: „Tak, ułożyliśmy sobie życie. Przeżyliśmy bardzo ciężko to, co wydarzyło się wtedy. A jaką ty mówisz: chodź do nas z powrotem. A jaką dasz mi gwarancję, że za cztery, osiem lat - chodzi o rytm wyborów - to się nie powtórzy?” - opisała.

- Nie mam na to odpowiedzi. A chciałabym właśnie w Dniu Radia życzyć nam wszystkim, żebyśmy mogli mieć odpowiedzi i jasno wytyczone cele: że nie zależymy od kolejnych fal wyborczych, że zależymy tylko od tych, którzy będą rozliczać nas z jakości - podkreśliła.

CZYTAJ TEŻ: Dziennikarz po czterech miesiącach wraca do Trójki. Od kwietnia pojawi się kilka nowych twarzy

Jej zdaniem odbudowa Trójki wymaga dużo czasu. - Co do słuchaczy, będziemy się musieli nieźle napracować, żeby do nas wrócili i nam zaufali - zaznaczyła.

Szydłowska w Trójce już przez 15 lat

Agnieszka Szydłowska dyrektorką Trójki została w drugiej połowie stycznia. Wcześniej Szydłowska pracowała rozgłośni przez ponad 15 lat. Prowadziła przede wszystkim audycję muzyczną „Program Alternatywny” i weekendowe pasmo „Radiowy Dom Kultury”, relacjonowała dla stacji m.in. festiwale muzyczne.

Ze stacją pożegnała się w maju 2020 roku. Jej decyzja była spowodowana zamieszaniem wokół unieważnienia jednego z wydań Listy Przebojów Trójki. Władze stacji unieważniły wówczas notowanie listy, które wygrała piosenka Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój” krytykująca wizytę Jarosława Kaczyńskiego w czasie pierwszej fali pandemii na cmentarzu w rocznicę katastrofy smoleńskiej. Równocześnie z Trójki odeszli m.in. Marek Nieźdzwiecki, Hirek Wrona i Marcin Kydryński.  

W czasie pracy w Programie III Agnieszka Szydłowska współpracowała z Telewizją Polską, współprowadziła m.in. „Pegaz”, „Tygodnik kulturalny”, „Kinematograf” i „Niedziela z…” w TVP Kultura oraz „Po godzinach” w TVP1. Wcześniej pracowała w Rozgłośni Harcerskiej i Radiostacji. We wrześniu 2020 po rozstaniu z Trójką i TVP Kultura Szydłowska dołączyła do Newonce.radio, gdzie pracowała w ostatnich latach. 

Dołącz do dyskusji: W Trójce znów audycja o muzyce alternatywnej. Wraca Piotr Pogorzelski

56 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
S1
Mam wrażenie, że wraca stare.
odpowiedź
User
Aaa
Niestety ale ta pani co innego mówi a co innego robi.
odpowiedź
User
Mietek
Aga, dawaj Czarkowskiego!
odpowiedź