SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Michał Żołądkowski przejął zadania Łukasza Ciechańskiego w Trójce

Już nie Łukasz Ciechański, ale Michał Żołądkowski odpowiada od kilku dni za listę piosenek, które są grane w ciągu dnia na antenie radiowej Trójki - wynika z ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl.

fot. polskie radioArticle

Za playlisty w radiu, czyli zestaw piosenek, które można usłyszeć na antenie przez cały dzień, odpowiada szef muzyczny. Tak jest na ogół w każdej rozgłośni. W Programie Trzecim Polskiego Radia to zadanie należało do kierownika redakcji muzycznej. Przez ostatnie dwa lata był nim Łukasz Ciechański. Ale na początku listopada poinformował na swoim Facebooku, że przestaje szefować redakcji muzycznej Trójki. Napisał, że rezygnuje ze stanowiska, bo wyjeżdża za granicę, choć dalej będzie układać playlistę.

Teraz dowiadujemy się, że od kilku dni zajmuje się tym Michał Żołądkowski. To dziennikarz radiowy z prawie 30-letnim doświadczeniem, który w drugiej połowie października dołączył do Trójki. Obecnie prowadzi w niej programy muzyczne, m.in. sobotnią audycję "Gra gitara" (w godz. 17-19) oraz niedzielne "Spotkania trzeciego stopnia" (w godz. 12-14), czyli rozmowy ze znanymi osobami (najczęściej muzykami), które opowiadają o sobie, muzyce, której słuchają, inspiracjach, życiu zawodowym i prywatnym.

Michał Żołądkowski dwukrotnie był dyrektorem muzycznym, najpierw w Radiu WAWA, z którym był związany w latach 1995-2013, a następnie w warszawskim Radiu Kolor (w 2016 r.).

W Trójce muzyka z playlisty pojawia się przede wszystkim w pasmach programowych nadawanych w ciągu dnia. Wówczas prowadzący audycję ma zapewnioną listę piosenek, które może zagrać w swoim programie (dopuszczalne są jednak jego ingerencje). Playlista nie obejmuje audycji autorskich, ale - jak się dowiadujemy - do każdego programu jest przygotowany zestaw utworów, gdyby autorowi audycji zabrakło pomysłów, jaką muzyką wypełnić swój program (chodzi tu o audycje publicystyczne, a nie muzyczne).

Rzeczniczka Polskiego Radia milczy

Z nieoficjalnych rozmów z pracownikami Programu Trzeciego Polskiego Radia nie wynika, czy zmiana osoby układającej playlistę jest wprowadzona na stałe czy jest to tylko tymczasowe zastępstwo za Łukasza Ciechańskiego.

Zapytaliśmy o to rzeczniczkę Polskiego Radia Monikę Kuś. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Podobnie jak wcześniej Polskie Radio nie odpowiedziało nam na pytanie, kto będzie nowym szefem muzycznym Trójki. Rzeczniczka nie potwierdziła nam również informacji podanej w mediach społecznościowych przez Łukasza Ciechańskiego, że przestał kierować redakcją muzyczną Trójki, ale nadal ma układać playlisty.

Od miesiąca na stronie rozgłośni Ciechański jest podpisany jako "redaktor muzyczny". Zapytaliśmy rzeczniczkę Polskiego Radia, czym zajmuje się osoba na takim stanowisku (nikt inny w Trójce nie ma takiego podpisu) i czy Łukasz Ciechański programuje nadal muzykę. Odpowiedzi również nie otrzymaliśmy.

W najnowszym badaniu Radio Track (wrzesień-listopad 2022 r.) realizowanym przez pracownię Kantar Polska udział Trójki pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 2,2 proc.

Dołącz do dyskusji: Michał Żołądkowski przejął zadania Łukasza Ciechańskiego w Trójce

72 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Vartywwa
Polskie radio nie odpowiada bo nie musi. Polaczki robaki chciałyby wiedzieć co robią panu z pisu. Niedoczekanie. Wam płacić tylko podatki na Sasina i obajtka!!!
odpowiedź
User
XPX
Warto dodać, że w radiu Kolor muzycznym był jakieś... około... mniej więcej... 80 dni, bo chyba ciężko to liczyć w miesiącach :-)
odpowiedź
User
LGOM
Polskie radio nie odpowiada bo nie musi. Polaczki robaki chciałyby wiedzieć co robią panu z pisu. Niedoczekanie. Wam płacić tylko podatki na Sasina i obajtka!!!
"I nie zadawać głupich pytań!"
odpowiedź