SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wojciech Reszczyński wrócił do prowadzenia „Trójki na poważnie”

Na antenę Programu III Polskiego Radia po prawie dwumiesięcznej przerwie wróciła audycja „Trójka na poważnie” prowadzona przez Wojciecha Reszczyńskiego. Zdjęto ją z ramówki, po tym jak jeden z gości nazwał w niej Władysława Bartoszewskiego bydlakiem.

Wojciech Reszczyński Article

Pierwsze po przerwie wydanie „Trójki na poważnie” zostało nadane w minioną środę po godz. 22.

Program zniknął z ramówki po wypowiedzi, która padła w nim 7 listopada. W czasie dyskusji o płycie „Nieugięci i niepokorni 1914-1921” współtwórca albumu Paweł Piekarczyk stwierdził: „Jakiś bydlak powiedział o tym, że Polska to jest taka brzydka panna, która jakby nie może sobie znaleźć męża”, a zaraz potem dodał: „Ja mówiłem o Bartoszewskim akurat”.

Wojciech Reszczyński nie zareagował na tę wypowiedź. Został za to mocno skrytykowany przez wielu dziennikarzy, m.in. przez zarząd Stowarzyszenia Dziennikarzy i Twórców Radia Publicznego skupiającego dziennikarzy Trójki i Dwójki. W tej sprawie zgłoszono też trzy skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a Rzecznik Praw Obywatelskich skierował pytania do prezesa Polskiego Radia.

- Wyrażam ubolewanie nad tym co się stało. Gość audycji zdecydowanie przekroczył dopuszczalne na antenie granice, a prowadzący nie zareagował na to należycie, co powinien zrobić. W rozmowie ze mną przeprosił za błąd. Jest mi bardzo przykro, że takie słowa padły na antenie. Jeśli chodzi o podejmowane kroki dyscyplinarne, to nie mam w zwyczaju informować o nich publicznie - powiedział dyrektor Trójki Wiktor Świetlik portalowi Wirtualnemedia.pl.

Według naszych ustaleń to kierownictwo stacji zdecydowało o zawieszeniu emisji „Trójka na poważnie” do końca ub.r. W grudniu zamiast tego cyklu nadano dwa wydania „Białych plam” prowadzonych przez Mirosława Biełaszko.

„Trójka na poważnie” od ośmiu lat

Audycja „Trójka na poważnie” jest obecna w ramówce Trójki od ośmiu lat. Nadawano ją co drugą środę po serwisie o godz. 22, każde wydanie trwało prawie godzinę.

Od początku gospodarzem audycji jest Wojciech Reszczyński. Ze swoimi gośćmi rozmawia zazwyczaj o tematyce historycznej, politycznej i kulturalnej.

Według badania Radio Track od września do listopada ub.r. Trójka miała 5,7 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 6,3 proc. rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wojciech Reszczyński wrócił do prowadzenia „Trójki na poważnie”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
cyna
Brawo, Wojtek! Więcej "bydlaków" w narodowej nam trzeba!
39 16
odpowiedź
User
Marek
Czy pan Reszczynski bedzie snuł na poważnie opowieści o tym jak udzielał się w kolektywie partyjnym?
42 15
odpowiedź
User
zed
Za komuny go nie zdjęli, więc czemu mieliby zdjąć teraz? Klakier władzy zawsze w cenie.
43 14
odpowiedź
User
tomek
kompletnie chory gość
31 17
odpowiedź
User
privat
Jeden z niewielu uczciwych dziennikarzy.
18 44
odpowiedź