SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Sztuka łączenia” - pasmo didżejskie Michała Margańskiego w radiowej Trójce

W weekend radiowa Trójka zacznie emitować czterogodzinne pasmo „Sztuka łączenia”, w którym muzykę będą grać polscy i zagraniczni didżeje. Audycję nadzoruje Michał Margański.

Michał Margański, fot. Paweł Waga Article

- To początek realizacji długofalowego, multimedialnego projektu. Planujemy łączenie premierowych, niepublikowanych nigdzie wcześniej setów didżejskich z wizualizacjami, transmisjami wideo, streamingiem i wyjściem w przestrzeń publiczną - zapowiada Michał Margański.

Dziennikarz od lat jest didżejem. - Kontakty, które zbierałem przez wiele lat w środowisku muzyki klubowej i elektronicznej, pozwoliły mi zainteresować tym pionierskim projektem wiele ważnych osób tej sceny. Pierwsi DJ-e przyjęli już zaproszenie do współtworzenia nowego pasma, z czego bardzo się cieszę i bardzo im dziękuję - opisuje.

„Sztuka łączenia” będzie zaczynać się w piątki i soboty o godz. 22:00 i trwać do 2:00. - W pierwszym wydaniu usłyszą Państwo muzyczną opowieść Burna Reynoldsa - DJ-a, diggera i kolekcjonera płyt działającego od drugiej połowy lat 90. Bartek jest członkiem słynnego kolektywu Soul Service. Z kolei dzień, a dokładnie noc później w Trójce zagra DJ BERT. Od lat działa on w wielu przedsięwzięciach. Wystarczy wymienić Last Robots, czy Holiday 80. Warto pamiętać, że Norbert Borzym jest również dziennikarzem muzycznym radiowej Czwórki - zapowiada Michał Margański.

Zaproszenie do pasma przyjął również Piotr Bejnar, jeden z czołowych producentów w Polsce, założyciel wytwórni Otake. - Prowadzę również rozmowy z kilkoma innymi osobami i mam nadzieję, że ten krąg będzie się systematycznie poszerzał. Chciałbym połączyć w tych trudnych czasach wiele wrażliwości, charakterów i często różnych usposobień. Chcę połączyć ludzi muzyką, a ta będzie najwyższej próby, bo wytrawni didżeje to nie tylko osoby sprawnie miksujące nagrania, ale przede wszystkim kolekcjonerzy i przewodnicy w świecie nietuzinkowej muzyki - opisuje Margański.

Trójka z nowym kierownictwem i ramówką

W drugiej połowie sierpnia z funkcji dyrektora radiowej Trójki został odwołany Kuba Strzyczkowski. W ślad za nim ze stacją rozstała się grupa dziennikarzy i wydawców.

Nowym szefem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko, który nadal jest dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Natomiast na wicedyrektorów stacji powołano Marka Wiernika i Piotra Kordaszewskiego.

Z początkiem października w Trójce wprowadzono pierwsze audycje z nowej ramówki, w tym tygodniu podano jej szczegóły: są w niej audycje m.in. Piotra Barona, Marka Wiernika, Wojciecha Ossowskiego i Radosława Okraski.

Gospodarzami nowego pasma porannego „Pora na Trójkę” są Łukasz „Ciechan” Ciechański (poprzednio w Rock Radiu) i Małgorzata Łukowska (przeszła z Meloradia), a serwisy sportowe przygotowuje Karolina Pilarczyk.

Według badania Radio Track w trzecim kwartale br. Trójka miała rekordowo niski udział w rynku słuchalności - 3,3 proc., o 1,3 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Sztuka łączenia” - pasmo didżejskie Michała Margańskiego w radiowej Trójce

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jakoś(ć)
"diżejskie" facepalm
40 20
odpowiedź
User
3
proszę o wypad z tym
57 21
odpowiedź
User
slawek
Wreszcie coś świeżego, nowego! Gratulacje!
Zdecydowanie lepsza ramówka, w ogóle muzyka ostatnio grana rewelacja.... Ale co mają powiedzieć wielbiciele starej ekipy? Tracyjnie i jednogłośnie - wypad, rozwalenie itp. Aż przykro czytać wobec pozytywnych zmian
odpowiedź