SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trzy czwarte Polaków przeciwko wejściu do strefy euro, zwolennicy PiS bardziej niż PO

76 proc. Polaków jest przeciwnych wprowadzeniu euro w Polsce - wynika z badania GfK.

Article

W stosunku do poprzedniego miesiąca odsetek przeciwników pozostał na niezmienionym poziomie. Obecnie 44 proc. Polaków jest zdecydowanie przeciwnych przyjęciu przez Polskę euro, a raczej przeciwnych jest 32 proc.

Także odsetek zwolenników przyjęcia euro nie zmienił się w porównaniu do pomiaru październikowego. Obecnie jest ich łącznie 18 proc. Zdecydowanych zwolenników jest 3 proc., a 15 proc. respondentów raczej poparłoby wprowadzenie euro. Natomiast 6 proc. badanych nie ma w tej kwestii zdania.


W większości grup wiekowych, wykształcenia, pozycji zawodowej, klasy wielkości miejscowości, dominuje odsetek przeciwników przyjęcia euro i wynosi od 70 do 80 proc.

Wysokie odsetki przeciwników przyjęcia euro występują wśród elektoratów dwóch największych ugrupowań, ale nieco liczniej w przypadku wyborców Prawa i Sprawiedliwości (83 proc.) niż Platformy Obywatelskiej (70 proc.).

Listopadowa fala badania została przeprowadzona przez GfK w dniach 6–9 listopada 2014 r. na podstawie reprezentatywnej imiennej próby Polaków w wieku 15+, wylosowanej z bazy PESEL. Osoby celowe zostały wybrane w oparciu o dwustopniowy stratyfikowany schemat losowania z całkowitą liczbą realizowanych wywiadów n=1020. Wywiady zostały zrealizowane metodą wywiadów bezpośrednich w domach respondentów CAPI.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Trzy czwarte Polaków przeciwko wejściu do strefy euro, zwolennicy PiS bardziej niż PO

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
enum
Z kazdym rokiem wiecej.
odpowiedź