SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Turner zmienia strukturę i zapowiada nowe kanały

Turner Broadcasting System stworzyło nową jednostkę do zarządzania kanałami w Europie. Kierować nią będzie Hannes Heyelmann, który objął stanowisko starszego wiceprezesa i dyrektora zarządzającego. W planach jest uruchomienie nowych stacji rozrywkowych.
 

Article

Nowa jednostka będzie mieć centralę w Monachium i zarządzać będzie kanałami Turnera w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, krajach Beneluksu, Europie Środkowej i Wschodniej oraz Rosji. Dotąd kanały w krajach niemieckojęzycznych zarządzane były z Monachium, a stacje z pozostałych krajów - z Londynu.

Hannes Heyelmann od 2009 roku był dyrektorem generalnym rynków niemieckojęzycznych w Turnerze, a wcześniej w spółce był dyrektorem generalnym działu rozrywki i dyrektorem do spraw rozwoju biznesu i dystrybucji. W przeszłości pracował w oddziałach TBS w Londynie i Atlancie.

W zespole kierowniczym utworzonym przez Heyelmanna znajdą się również Anke Greifeneder, jako wiceprezes do spraw programowych i kreatywnych, Matthias Heinze jako wiceprezes do spraw komercyjnych, PR i marketingu (oboje są członkami zespołu Turnera od kilku lat) Hagen Biewer jako dyrektor kreatywny i Sylvia Nagl jako dyrektor do spraw planowania programu i prezentacji.  Dodatkowo obowiązki Ralfa Gabora, dyrektora do spraw rozwoju biznesu i dystrybucji oraz Małgorzaty Chapman, dyrektora marketingu i PR zostały rozszerzone na kolejne kraje.

Polskie biuro Turnera kontynuuje realizacje lokalnych działań z zakresu marketingu, PR-u, dystrybucji oraz rozwoju produktów licencyjnych. Pracująca w nim Hanna Kiss, która od grudnia ub.r. jest managerem do spraw marketingu i PR-u odpowiada za działania w Polsce, na Węgrzech, Słowacji i w Czechach. W ramach biura awansowała Barbara Izowska, która poza marketingiem zajmować się będzie też PR.

Obecnie Turner Broadcasting System nadaje w wymienionych krajach kanały dla dzieci Cartoon Network i Boomerang, kanał filmowy TCM oraz kanał informacyjny CNN. Zgodnie z nową strategią firma chce stworzyć bogatszą ofertę kanałów ogólnorozrywkowych. Firma nie podaje jednak szczegółów na ten temat.
 

Dołącz do dyskusji: Turner zmienia strukturę i zapowiada nowe kanały

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl