SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TV Biznes od października będzie nadawać ze stolicy

Od 2 października całość programu TV Biznes realizowana będzie w Warszawie. Dotychczasowa redakcja w Poznaniu przestanie istnieć, a do stolicy przeniesione zostanie całe zaplecze techniczne i część redakcji.

TV Biznes przygotowywała się do tych zmian od kilku miesięcy. Jak informuje Ewelina Dziubińska, PR Manager stacji, jednym z elementów przygotowań był szereg zmian programowych w lipcu, tak by nie wprowadzać jednocześnie wszystkich nowości na antenę i by dziennikarze płynnie rozpoczęli przygotowanie realizacji programu w nowych warunkach.

- W lipcu wprowadziliśmy na antenę m.in. magazyny: „Obserwator Bankowy”, „Samorządną Polskę”, „Naukę dla biznesu”, „Świat i Pieniądz”, „Temat tygodnia”, „Naukę dla biznesu”,  „Media na świecie”, „Biznes Klub”, „Tydzień na świecie”, „Eko i ja”. We wrześniu w ramówce pojawiły się kolejne nowości programowe: „Twoje Prawo”, „Europa w pigułce”, „Mechanizmy rynkowe” – druga seria, „Polski stół”, „Historia Gospodarki” – podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dziubińska.

- Przygotowywanie i prowadzenie takiej ilości programów jest dużym wysiłkiem - zarówno technicznym, jak i redakcyjnym. Stworzyliśmy również szereg elementów graficznych – takich, jak czołówki - tyłówki, ozdobniki programowe, które muszą być dostosowane do formatu 16:9. Do 2 października wszystkie elementy funkcjonować będą w obecnym formacie 4:3, ale od października całość programu będzie nadawana już w formacie 16:9. W chwili obecnej pracujemy również nad zmianą oprawy stacji, tym niemniej samo logo stacji pozostanie bez zmian – dodaje Ewelina Dziubińska.

Kolejne zmiany i prace programowe mają być wprowadzane sukcesywnie po wdrożeniu wszelkich procedur, związanych z produkcją oraz przepływem materiałów miedzy redakcją mieszczącą się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie a budynkiem Polsatu przy ul. Ostrobramskiej, gdzie będzie mieścić się emisja TV Biznes.

Przeniesienie redakcji do Warszawy oraz fakt nadawania sygnału z budynku Polsatu nie oznacza, że TV Biznes zostanie zastąpiona w najbliższym czasie przez Polsat Biznes. Jak poinformowała nas Dziubińska, w tej sprawie trwają wciąż rozmowy. Nie wiadomo też, jaka jest ostateczna liczba osób, które z redakcji poznańskiej przeniosą się do Warszawy. – Z pewnością z redakcją część osób się rozstanie, ale w tej sprawie wciąż trwają ustalenia i żadnych konkretnych liczb nie jestem w stanie podać – informuje Dziubińska.

Dołącz do dyskusji: TV Biznes od października będzie nadawać ze stolicy

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gembal
Mijają miesiące i nie zmienia się nic. Bardzo szkoda. Po co był ten news?
odpowiedź
User
adi
Jak nie zmieni się nazwa na Polsat Biznes, logo, profesjonalna oprawa graficzna i ładne studio to tv Biznes nie ma co liczyć na konkurowanie z TVN CNBC
odpowiedź
User
adi
Jak zdecydują się na na zmianę na Polsat Biznes grafika i logo powinno być podobne do Polsat News może w innych troche kolorach
odpowiedź