SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stacja narodowców w sieciach kablowych. „Ruszamy z nową dynamiką”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję TV MN. Stacja części środowisk narodowców niebawem trafi do kilkudziesięciu sieci kablowych, natomiast wbrew zapowiedzi nie pojawi się na CDA Premium. - Zaraz po majówce ruszamy z nową dynamiką - zapewnia Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, członek zarządu TV MN.

Studio TV MN (fot. tvmn.pl)Article

Kanał narodowców miał rozpocząć nadawanie już 11 listopada 2022 roku, ale stacja nie uzyskała na czas koncesji od KRRiT. Później zaostrzył się spór w środowisku narodowców. Część to sympatycy Konfederacji i wchodzącego w skład niej Ruchu Narodowego.

Pomysłodawcą nowej telewizji jest jednak Robert Bąkiewicz, którego organizacje w ostatnich latach otrzymywały dotacje od rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Grupa związana z posłami Konfederacji Robertem Winnickim i Krzysztofem Bosakiem doprowadziła do wycofania wniosku o koncesję z KRRiT. Narodowcom zależało na szybkim starcie stacji, bo serwis YouTube usunął kanał Media Narodowe, który miał blisko 250 tys. subskrybentów.

Na początku 2023 roku powołano spółkę Telewizja Media Narodowe, która ponownie wystąpiła o koncesję i ją w środę otrzymała. Wokół stanowiska prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości toczy się spór. Część narodowców uważa, że piastuje je Bąkiewicz, a część jest przekonana, że został usunięty ze stowarzyszenia. Pod koniec marca grupa związana z Konfederacją wtargnęła do redakcji kanału Media Narodowe, znajdującego się w siedzibie stowarzyszenia. Twierdzili, że to inwentaryzacja. Wyłamano też szafę pancerną i opublikowano zdjęcia przedmiotów, które miały należeć do twórców kanałów. To m.in. gadżety kampanijne PiS i Andrzeja Dudy. Bąkiewicz zawiadomił prokuraturę. Twierdził, że „prywatne laptopy dziennikarzy są nielegalnie przetrzymywane”.

„Na liście naszych sieci kablowych ważni gracze”

Kiedy kanał TV MN trafi do sieci kablowych? - Emisja do sieci teleinformatycznych już jest przez nas realizowana, niebawem kolejne kilkadziesiąt sieci podejmie nasz sygnał. Więcej szczegółów po majówce, także uaktualnienie ramówki. Planujemy streaming w CDA, gdzie już jest nasze VOD – odpowiada Barełkowski.

Jednak CDA zaprzecza, jakoby TV MN miał pojawić się na platformy. - Nie włączamy i nie planujemy włączać tej stacji - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl Wolfgang Laskowski, pełnomocnik zarządu ds. rozwoju usług i rzecznik prasowy CDA.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wymieniła tylko miasta, gdzie w pierwszej kolejności będzie można oglądać stację. - Program ma charakter wyspecjalizowany - publicystyczny i będzie nadawany codziennie 24 godziny na dobę, na obszarze objętym wybranymi sieciami telekomunikacyjnymi w Niepołomicach, Szczecinie, Mysłowicach i Sułkowicach-Harbutowicach - czytamy w komunikacie KRRiT.

Biznesmen, który tworzył TV Biznes, a później był związany z TV Republika, wPolsce.pl nie zdradza nazw sieci kablowych, które dołączą nowy kanał. Zapewnia, że mimo konfliktu w środowisku narodowców, stacja może funkcjonować bez trudu. - Sprzęt częściowo odzyskaliśmy, resztę dokupiliśmy. Obecnie nasze tymczasowe studio mieści się przy al. Jerozolimskich 99. Zapewniam Pana że na liście naszych sieci kablowych znajdą się ważni gracze rynkowi - przekonuje Barełkowski.

Na portalu tvmn.pl, który rozpoczął działalność w połowie marca opublikowano komentarz Bąkiewicza. - Bardzo się cieszę. To kolejny duży krok w rozwoju naszej telewizji. Już teraz trwają prace nad włączeniem naszego kanału do oferty największych sieci kablowych w Polsce. Nie mam wątpliwości, że już niedługo dołączymy do ścisłego grona kanałów chętnie oglądanych przez Polaków. Bo mamy im coś do powiedzenia, jesteśmy jedyną na rynku stacją o profilu narodowo-konserwatywnym, która nie boi się niepoprawnych politycznie tematów - stwierdził prezes spółki Telewizja Media Narodowe, która ma siedzibę w Pruszkowie.

Jakie programy w TV MN

Od poniedziałku do piątku o 8.40 TV MN ma nadawać program „Temat Dnia” (prowadzący: Michał Jelonek i Oliver Pochwat). O godz. 9 nadawany będzie „Przegląd Prasy” (Jan Bodakowski), a od 9.40 rozpocznie się emisja programu „Dzień na żywo” (Michał Jelonek). Pochwat będzie też gospodarzem cyklu „Najważniejsze pytania” (od poniedziałku do piątku o 11.40). We wtorki i czwartki przewidziano emisję „Rozmów Niepoprawnych Politycznie” (emisja o 13.40, Jan Bodakowski), natomiast w soboty stacja pokazywać będzie „Śniadanie Prasowe”.

Jesienią TV MN publikowała obszerniejszą ramówkę. Znalazły się w niej pozycje „Młot na Marksizm” i „Czerwony Terror”, prowadzone przez Jakuba Zgierskiego i Annę Mandrelę. Nie są oni już związani z kanałem. - Dla ścisłości programy ,,Czerwony Terror” były nagrywane przeze mnie dla ówczesnej stacji MN od 2019 do czerwca 2021 r. Warto dodać, że to programy archiwalne, gdyż od 2021 zakończyłam współpracę z Mediami Narodowymi - napisała na Twitterze Mandrela.

Pierwszy rok działalności TV MN ma kosztować około 2 mln zł. Inwestycja ma być sfinansowana przez Barełkowskiego, grupę przedsiębiorców związanych z Izbą Polskich Przedsiębiorców oraz odbiorców kanału. Do tej pory programy internetowe stacji były retransmitowane przez lokalne kanały, dostępne w sieciach kablowych (TV Regio, LubelskaTV, TVT Regionalna).

Dołącz do dyskusji: Stacja narodowców w sieciach kablowych. „Ruszamy z nową dynamiką”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ulkiks
Nie będę oglądał, ale pluralizm niech będzie. A nie 90% mediów pod jedno dyktando z jedynym słusznym przekazem.
odpowiedź
User
Biko
Teraz nikt już nie będzie oglądał Netflixa! Szach mat! A czy może będzie miejsce w tych mediach dla Jarosława? Jarosława Jakimowicza rzecz jasna! Wieczorek disko polo by się prosił, na narodową nutę. Tu bym widział posła Kowalskiego jednak talent taneczny posiada !!!!
odpowiedź
User
Jh
Ten kraj tuż syf totalny…
odpowiedź