SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Główny serwis informacyjny TV Republika będzie emitowany w porze „Faktów” TVN. „Włącz prawdę o 19:00"

Od piątku, 1 września, Telewizja Republika wprowadza spore zmiany w swojej ramówce, a najważniejszą będzie to, że główne wydanie programu informacyjnego „Dzisiaj” będzie emitowane pół godziny później, czyli o godz. 19:00. - Chcemy dać Polakom szansę na zobaczenie prawdy o tej godzinie - komentuje prezes i naczelny TV Republika Tomasz Sakiewicz.

Article

Do ostatniego dnia sierpnia półgodzinny magazyn „Dzisiaj”, zawierający podsumowanie najważniejszych politycznych i społecznych tematów, emitowany był o godz. 18:30. Teraz jednak TV Republika przesuwa go na godz. 19:00, a Tomasz Sakiewicz – prezes i redaktor naczelny – nie ukrywa, że ten ruch ma “uderzać” w nadawane w tej godzinie „Fakty” TVN. - Chcemy dać wreszcie Polakom szansę zobaczenia o godzinie 19 prawdy – podsumowuje Sakiewicz. Zmiana promowana jest hasłem: "Włącz prawdę o 19:00".

W związku z przesunięciem emisji „Dzisiaj” kilka innych programów Republiki także zyskało nowe godziny emisji. Od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:25 emitowany będzie „Dziennikarski Poker” – jeden z najważniejszych wieczornych programów publicystyczny stacji. Prowadzący program - Tomasz Sakiewicz, Adrian Stankowski i Piotr Lisiewicz - wraz z zaproszonymi do studia politykami, ekspertami, dziennikarzami, historykami oraz ludźmi kultury podsumują najważniejsze wydarzenia i najbardziej istotne dla Polski wydarzenia.

Z kolei w piątki o 18:25 TV Republika zaprasza na autorski program Piotra Nisztora pod tytułem „Rozmowa ściśle jawna”. Także w piątki, o godz. o 18:40 nadawany będzie program „10.04.2010. Fakty”. To tam Antonii Macierewicz przedstawia widzom ustalenia jego komisji, dotyczące katastrofy smoleńskiej. TV Republika nazywa go swoim „flagowym programem”. - Wreszcie poznamy sposób, w jaki zachowywały się poszczególne osoby z rządu po katastrofie – jak Tusk oddał śledztwo Rosjanom, jak politycy partii rządzącej wykonywali działania pozorowane i zatajali kluczowe sprawy – zachęca do oglądania Tomasz Sakiewicz.

O 19:45 TV republika wyemituje program „Codziennie ***** putina”, którego gospodarzem jest Maciej Kożuszek. Autor, śledząc media społecznościowe, w żartobliwy sposób komentuje bieżącą politykę oraz wydarzenia z kraju i ze świata.  Punktualnie o godz. 20:00 (poniedziałek – czwartek) nadawany będzie z kolei program „W PUNKT”. Katarzyna Gójska i Adrian Stankowski podsumują dzień z udziałem najważniejszych polityków, cenionych ekspertów i ciekawych komentatorów. Niedzielne wydanie audycji – godz. 9:06.

W lipcu br. to "Fakty" TVN były liderem oglądalności w kategorii programów informacyjnych: na antenach TVN i TVN24 BiS oglądało je średnio 2,12 mln widzów, co zapewniło tym stacjom 22,84 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 29 tys. oglądających, a jego udział wzrósł z 22,63 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Na drugim miejscu z 2,04 mln widzów znalazły się “Wiadomości", emitowane w TVP1, TVP Info i TVP Polonia. 

TVN24 68 razy chętniej oglądany od TV Republika

Według danych Nielsen Audience Measurement w lipcu br. Telewizji Republika miała 0,08 proc. udziału, wobec 0,07 proc. rok wcześniej. Tymczasem np. kanał TVN24 od Republiki miał 68 razy lepszy wynik (5,46 proc. udziału), a TVN24 BiS (pokazujący “Fakty" wraz z TVN) prawie siedem razy lepszy (0,54 proc. udziału). Wszystkie te stacje są dostępne jedynie w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. 

Dołącz do dyskusji: Główny serwis informacyjny TV Republika będzie emitowany w porze „Faktów” TVN. „Włącz prawdę o 19:00"

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NieDziekujcie
Buahahahahahahahahahahahhaa - to jedyna reakcja i komentarz w tej sprawie.
odpowiedź
User
Maxi
Jest prawda, tylko prawda i g*wno prawda. Która prawda odpowiada TV Republika, można się domyślić.
odpowiedź
User
Pawel
Dziękuję,że TV Republika będzie o 19.00 kłamstwo przykrywać prawda.
odpowiedź