SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TV Republika z nowym szefem portalu. Poprzedni odszedł z firmy

Tomasz Domański, dotąd redaktor naczelny portalu TV Republika, odszedł ze stacji. Ze stopki redakcyjnej na stronie telewizji wynika, że zastąpił go Witold Chrzanowski. Dziennikarz o takim samym imieniu i nazwisku wciąż publikuje w tytułach Polska Press.

Tomasz Domański, były redaktor naczelny portalu TV RepublikaArticle

Domański w rozmowie z Wirtualnemedia.pl swoją rezygnację tłumaczy chęcią dalszego rozwoju w obszarze niezwiązanym bezpośrednio z mediami.

Pracę w TV Republika dziennikarz zaczął w listopadzie 2020 roku. Został wówczas szefem newsroomu. Od lutego 2021 roku był prowadzącym programu „Twoja akcja”, wydawcą i producentem audycji ekonomicznych. W kwietniu 2022 roku objął stanowisko redaktora naczelnego portalu TV Republika.

Wcześniej dziennikarz był związany z Radiem Zachód, Radiem Wrocław, Radiem Roxy FM, Radiem Złote Przeboje, Radiem Kolor, Radiem Tok FM, Radiem Wawa i Polskim Radiem RDC w Warszawie. Przez ponad 6 lat pracował jako producent programów telewizyjnych w TVN CNBC, przez pół roku w TVN Turbo („Polak potrafi”). Był też wydawcą news i pasma w telewizji Superstacja. 

Dziennikarz pod imieniem i nazwiskiem Witold Chrzanowski wciąż publikuje też na łamach tytułów Polska Press. Czy współpraca z TV Republika oznacza odejście z Polska Press?

– Nic mi nie wiadomo, żebym odszedł z Polska Press – odpowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Chrzanowski. Pytany czy będzie jednocześnie w dwóch miejscach, odsyła do prezesa stacji Tomasza Sakiewicza. Ten jednak nie odpowiedział na nasze pytania dotyczące  nowego szefa portalu. W kwietniu państwowy Orlen kupił za 210 mln zł Polska Press. Członkiem zarządu koncernu została Dorota Kania, wcześniej dziennikarka „Gazety Polskiej Codziennie” i redaktor naczelna TV Republika.

Kolejny rok TV Republika z zyskiem

Niedawno informowaliśmy, że według wstępnych danych w ub.r. Telewizja Republika osiągnęła zysk, drugi raz w swojej 10-letniej historii. - Pozytywny wynik udało się osiągnąć poprzez zarówno redukcję kosztów, jak też zwiększenie przychodów w niektórych działach - mówił Wirtualnemedia.pl szef stacji Tomasz Sakiewicz. Dla stacji będzie to dopiero drugi rok z zyskiem. W 2021 roku osiągnęła go po raz pierwszy: przy wzroście przychodów o 12,4 proc. do 17,61 mln zł i nieznacznym spadku kosztów operacyjnych (z 17,26, do 17,23 mln zł) zarobiła na czysto 228,1 tys. zł. Rok wcześniej jej strata netto sięgnęła 1,53 mln zł.

TV Republika jest dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, a także w multipleksach eksperymentalnych naziemnej telewizji cyfrowej w Gdańsku, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu. Niedługo rozpocznie się konkurs Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie wolnych miejsc na MUX-8. Stacja jest zainteresowana udziałem w tym postępowaniu.

Według danych Nielsen Audience Measurement w ub.r. Telewizja Republika miała 0,09 proc. udziału w rynku oglądalności, wobec 0,07 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: TV Republika z nowym szefem portalu. Poprzedni odszedł z firmy

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Siatkówka plażowa
TV Republika - czy to tam występuje kobieta rachonia Michała?
odpowiedź
User
213213213
TV Republika - czy to tam występuje kobieta rachonia Michała?


Czy chodzi o tę tradycjonalistkę wielu nazwisk?
odpowiedź
User
?
pewnie mu nie płacili to odszedł, tam to normalne
odpowiedź