SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TV Republika zarzuca „Do Rzeczy” fake newsy o przeszukaniu w MON. „Przemilczanie faktów i wybielanie władzy”

Wczoraj na portalu Telewizjarepublika.pl pojawił się krótki tekst pt. „Kolejny fake news! Nie było przeszukania w MON…”, w którym redakcja dementuje doniesienia „Do Rzeczy” o działaniach CBA na terenie ministerstwa. - Zarzucają nam „fejka” i przemilczają najważniejsze, a o tym pisało „Do Rzeczy” - wyjaśnia Wirtualnemedia.pl Wojciech Wybranowski, dziennikarz „DR”.

Article

We wtorek wieczorem Wybranowski ujawnił na portalu Dorzeczy.pl, że dzień wcześniej funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do Ministerstwa Obrony Narodowej i dokonali przeszukania biur. Chodzi o kontrolę w sprawie zakupu dla wojska 1224 kompletów odbiornika GPS z modułem SAASM. CBA sprawdza, czy wszystkie procedury przetargowe przeprowadzono zgodnie z prawem.

Po publikacji „Do Rzeczy” MON wydało oświadczenie, w którym przyznaje, że rozpoczęto kontrolę, ale zaprzecza, żeby na terenie ministerstwa przeprowadzono przeszukanie. Wczoraj przed południem portal Telewizjarepublika.pl przedrukował komunikat MON, zarzucając „Do Rzeczy” posługiwanie się fake newsem.

- Dziennikarz Telewizji Republika niestety zapomniał, że dziennikarstwo nie polega na służbie ludzi władz, a na ich kontroli. Zarzucając nam „fejka” zapomina i przemilcza najważniejsze, a o tym pisało "Do Rzeczy"-  CBA weszło do MON, zabezpieczyło dokumenty i rozpoczęło kontrolę. Będzie też prowadzić rozpytania pracowników MON - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Wojciech Wybranowski, dziennikarz „Do Rzeczy”.

- A wszystko to w opisanej przez nas sprawie - kuriozalnego rozstrzygnięcia przetargu na dostawy GPS dla wojska, przetargu, który wygrał człowiek odpowiadający dziś przed sądem za poważne przestępstwa łapówkarskie. Tego czytelnicy Republiki się nie dowiedzą. Nie ma nawet słowa. Jest wybielanie władzy. Przeczytają to w „Do Rzeczy”. I na tym polega różnica - dodaje dziennikarz.

Internauci wychwycili, że administrator strony głównej skopiował także otrzymane (prawdopodobnie w mailu) polecenie „Dajcie ten komunikat od razu”.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TV Republika zarzuca „Do Rzeczy” fake newsy o przeszukaniu w MON. „Przemilczanie faktów i wybielanie władzy”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Dwa lata. Tyle zazwyczaj potrzebują by rzucić się sobie do gardeł.
18 8
odpowiedź