SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bez kanałów TVN w jakości HD w Trójmieście. Kiedy wrócą?

Mieszkańcy Trójmiasta i okolic korzystający z naziemnej telewizji cyfrowej stracili dostęp do kanałów TVN Grupy Discovery w wysokiej rozdzielczości. Skończyło się bowiem pozwolenie na emisje próbne w standardzie DVB-T2/HEVC z tej lokalizacji.

Article

W ramach multipleksu testowego dostępne były: TVN HD, TVN7 HD, TTV HD, Metro HD, a do końca czerwca ub.r. także TVN Fabuła HD (kanał został wyłączony po krytycznych głosach operatorów kablowych i platform cyfrowych, które oferują go w płatnych pakietach). 9 lutego wygasło pozwolenie na emisję testową w Trójmieście. Wcześniej, bo pod koniec grudnia 2021 roku z tych samych przyczyn wyłączono emisję stacji w jakości HD w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Bydgoszczy. Nadawca nie zdecydował się na przedłużenie emisji próbnych.

- Wykonaliśmy testy w planowanym zakresie i nie planujemy ich przedłużać biorąc pod uwagę, że już pod koniec marca w części Polski uruchomione zostaną docelowe nadajniki, a w okresie od kwietnia do czerwca kolejne w pozostałych regionach - informowała wówczas portal Wirtualnemedia.pl Katarzyna Issat, szef TVN ds. komunikacji korporacyjnej.

Kiedy wrócą kanały TVN w jakości HD?

Kanały TVN Grupy Discovery w jakości HD w Trójmieście i okolicach będzie można oglądać od 25 kwietnia br. Wtedy na tym obszarze dojdzie do przełączenia nadajników na standard DVB-T2/HEVC, który pozwala na poprawę jakości obrazu. W wysokiej rozdzielczości dostępne będą: TVN HD, TTV HD i TVN 7 HD, jeśli koncesja naziemna tej ostatniej stacji zostanie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji przedłużona. W jakości SD pozostanie  na razie kanał Metro, który korzysta MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. Na razie nie wiadomo kiedy multipleks ten przejdzie na DVB-T2/HEVC. Do końca czerwca kanały TVN w jakości HD będą dostępne naziemnie w całej Polsce.

Niebawem w Trójmieście powinny ruszyć multipleksy próbne firm MWE i BCAST, związanej z Polsatem. - Nasz dyrektor działu naziemnej telewizji cyfrowej Robert Berger finalizuje rozmowy z administracją budynku Olivia Center w Gdańsku. Podpisaliśmy umowę z właścicielem innego wysokiego budynku w Warszawie, skąd będziemy chcieli nadawać MUX DVB-T2. Zakupiliśmy niedawno od Europejskiego Funduszu Leasinowego 4 systemy antenowe DVB-T/T2, które były dawniej wykorzystywane przez innego operatora, a nam posłużą do uruchomienia własnych emisji DVB-T2 w największych miastach Polski - informował niedawno portal Wirtualnemedia.pl Michał Winnicki, właściciel MWE.

Dołącz do dyskusji: Bez kanałów TVN w jakości HD w Trójmieście. Kiedy wrócą?

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SAKIEWKA, niezależny polski dziennikarz
Wszystkie kanały HD zlikwidowac. Durniom bogatym nawet HD nie wystarcza i JUŻ SIE BIORĄ ZA JAKIEŚ 4K CHOLERNE. Wszystko powinno wrócić do SD co najmniej. TO JEST MINIMUM
odpowiedź
User
POLICJE ŁĄCZA SIŁY
Czteryka to wymysł WROGÓW ŚWIATA, to wynalazek skierowany przeciwko społeczeństwu, POD PRZYKRYWKA, która brzmi następująco: CZTERYKA TO PRZYJAZNA SPRAVA. Jak to może być przyjazne, JAK MŁODE GAPIĄ SIĘ W TE JAKIEŚ JUTUBE, NETFLIX, FACEBUKI, PRZECIEŻ TO ICH WYNISZCZA. I te czteryka JEST Z TYM POWIĄZANE, bo chodzi o te jakieś TECHNOLOGIE, NIE TECHNOLOGIE, ŻE TO NIBY JAKIEŚ DOBRE, NOWOCZESNE, TO SĄ BZDURY !!! TO WYNISZCZA LUDZI
odpowiedź
User
2012 Rok Afery
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za wyłączenia czterech kanałów HD w TROJMIEŚCIE, Ale chwała ODPOWIEDZIALNYM ZA TO, za te decyzje, chodź w przypadku TVN TO MOŻNA CAŁKOWICIE ZLIKWIDOWAC, bo to nie tylko DEMORALIZACJA, ALE TAKŻE PROPAGANDA.
odpowiedź