SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN Med przestanie nadawać

Od 1 stycznia przyszłego roku skierowany do lekarzy kanał edukacyjny TVN Med zaprzestanie nadawania, bo nie uzyskał rentowności w planowanym okresie. Grupa TVN nie likwiduje jednak projektu, ale będzie on funkcjonował wyłącznie w internecie.

TVN Med przestanie nadawać

TVN Med ruszył w październiku 2006 roku. Kanał dostępny jest tylko poprzez dekodery platformy N, rozdawane lekarzom bezpłatnie. Darmowe jest także oglądanie stacji, bo utrzymuje się ona wyłącznie z emitowanych na jej antenie reklam leków na receptę.

Karol Smolag, rzecznik prasowy Grupy TVN, potwierdza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że w ciągu dwóch lat działalności TVN Med, stacji nie udało się uzyskać rentowności, co było założeniem spółki. Dlatego zdecydowała się kontynuowanie projektu, ale w wyłącznie w formie platformy internetowej.

- Analizy pokazały, że to właśnie internet jest efektywniejszym medium w dotarciu do grupy docelowej stacji - tłumaczy nam Smoląg. W komunikacie prasowym przytacza on dane z których wynika, że z tego medium korzysta 90 proc. lekarzy specjalistów i 67 proc. lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (średnia dla Polaków to 41 proc.)

- Jest szansa, że projekt po przeniesieniu do internetu uzyska rentowność już w pierwszym roku działalności, czyli do końca 2009 roku. Ruch ten znacznie obniży bowiem koszty jego działalności - dodaje rzecznik prasowy Grupy TVN. Spółka oszczędzi m.in. na transmisji satelitarnej czy finansowaniu dekoderów dla użytkowników stacji. Lekarze, którzy je posiadają, a nie abonują innych pakietów platformy N, będą musieli odbiorniki zwrócić. Być może istnieć będzie też możliwość ich wymiany np. na dekodery Telewizji na kartę.

Po przeniesieniu całej działalności TVN Med do internetu programy podobnie jak dotychczas udostępniane będą w formie "wideo na żądanie". W serwisie internetowym pojawią się też dodatkowe materiały o tematyce medycznej: artykuły, filmy, prezentacje, linki. Portal zapewni również swoim użytkownikom możliwość uczestnictwa w forach dyskusyjnych, sondach i warsztatach naukowych. Nad jakością prezentowanych materiałów nadal czuwać będzie Rada Programowa złożona z szefów najważniejszych polskich instytucji medycznych.

Obecnie projekt TVN Med ma 32 tys. użytkowników z czego 23 tys. to lekarze. Resztę stanowią m.in. studenci medycyny i przedstawiciele zawodów około medycznych.

Wniosek o uchylenie koncesji TVN Med spółka wczoraj złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN Med przestanie nadawać

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl