SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN może zwiększyć wydatki na program. Podnosi prognozy reklamowe

Markus Tellenbach, prezes Grupy TVN, poinformował, że TVN może podnieść wydatki na ofertę programową. Spółka szacuje, że rynek reklamy telewizyjnej wzrośnie w tym roku o 4-6 proc.

TVN może zwiększyć wydatki na program. Podnosi prognozy reklamowe

- Chcemy umacniać nasze stacje tematyczne TVN7 i TTV. Środowisko wokół TVN jest mocno konkurencyjne, więc możemy zwiększyć nakłady na programming, ale tak, aby jednocześnie uniknąć presji na nasz wskaźnik EBITDA (zysk przed opodatkowaniem, amortyzacją i potrąceniem odsetek-przyp. red.) z tego tytułu - mówił Markus Tellenbach podczas czwartkowej konferencji prasowej.

John Driscoll, wiceprezes TVN ds. finansowych podał, że wskaźnik dług netto/skorygowana EBITDA wyniósł na koniec ub.r. 4,3x i jest niższy od oczekiwań TVN. - Średnioterminowy cel dotyczącego obniżenia tego wskaźnika do poziomu 3.5x pozostaje aktualny - powiedział Driscoll.

TVN zauważa ożywienie na rynku reklamowym i dlatego spółka podniosła prognozę dotyczącą rynku reklamy telewizyjnej. Ma on w tym roku wzrosnąć w średnim jednocyfrowym tempie, czyli o 4-6 proc. (dotąd była mowa o 1-3 proc.). - Wierzymy, że TVN odnotuje wyższe wyniki niż rynek dzięki wdrożeniu nowej strategii sprzedaży - mówił Tellenbach. Dodał, że 2014 roku spółka spodziewa się też dalszych wzrostów w segmencie nielinearnej dystrybucji swoich treści.

Prezes TVN poinformował również, że uruchomiony w styczniu br. kanał informacyjny TVN24 Biznes i Świat ma wyniki 3-4 razy lepsze od wyników poprzedniej stacji (TVN CNBC). Nie ujawnił jednak żadnych danych o jego udziale w rynku, bo te spółka ma zacząć udostępniać dopiero od marca br. (więcej na ten temat).

Grupa TVN zanotowała w 2013 roku 1,555 mld zł przychodów i 198 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN może zwiększyć wydatki na program. Podnosi prognozy reklamowe

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
art
Program Partii Programem TVN. By żyło się lepiej.
odpowiedź
User
g
ahahhaahahahhh żalosny ubijacz taniej medialnej piany za 6 milionow zl pensji rocznie
odpowiedź
User
analityk
Nie mają w ofercie ANI JEDNEGO PROGRAMU dla ludzi myślących. Sama papka dla mas.
odpowiedź