SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN nie wypłaci dywidendy podczas skupu akcji

Grupa TVN zapowiedziała, że rozważa dokonanie skupu swoich akcji za 500 mln zł w latach 2014-2015. W jego okresie spółka nie zamierza wypłacać dywidendy swoim akcjonariuszom.

John Driscoll

John Driscoll

John Driscoll, wiceprezes TVN ds. finansowych, podał na czwartkowej konferencji, że program skupu akcji będzie rozłożony równomiernie w ciągu najbliższych dwóch lat. Dodał, że intencją spółki jest, aby skup odbywał się w dwóch transzach w każdym roku.

Ostateczną decyzję w sprawie formy i parametrów planowanego skupu akcji podjąć ma zwyczajne walne zgromadzenie spółki. - W latach trwania buy-backu nie będziemy wypłacać dywidendy. Albo dywidenda, albo buy-back, nie można tego połączyć - poinformował jednak Driscoll.

Zarząd TVN uzyskał też zgodę rady nadzorczej w tym roku na skup obligacji 7,875 proc. Senior Notes w kwocie nie przekraczającej równowartości 60 milionów euro. Jako pierwszy etap tej operacji został rozpoczęty proces wezwania do sprzedaży obligacji wartych 150 mln zł po cenie 105,9 proc. nominału. Zostanie on zamknięty w przeciągu najbliższych tygodni.

Grupa TVN zanotowała w ub.r. 1,555 mld zł przychodów i 198 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN nie wypłaci dywidendy podczas skupu akcji

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mnm89
Jeśli Tusk nie wygra wyborów w 2015, w 2016 tej firmy już nie bedzie
18 10
odpowiedź
User
haha
Donek nie wygra, ale jak przytuli Leszka, to porządzą i zabezpieczą zaplecze mediowe. Staro-nowa nomenklatura nie pozwoli sobie wyszarpać zdobyczy. Wszystkie Piotrusie, Kamilki, Tomaszki i Moniczki o to zadbają. Nie bój – dywidenda jeszcze się pojawi.
10 10
odpowiedź
User
polpot
ojej
8 8
odpowiedź
User
Zbee
Kiedy będzie plajta? Przy tym zadłużeniu i spadających wpływach to niedługo!
9 9
odpowiedź