SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Warner Bros. Discovery wprowadza w piątki pracę zdalną

Warner Bros. Discovery w Polsce od początku stycznia do końca marca 2023 roku będzie prowadzić pilotażowy program pracy zdalnej w piątki - w te dni firma będzie dążyć do maksymalnego zredukowania zużycia energii w swoich budynkach. - Jest to wyzwanie, które podejmujemy z dużym entuzjazmem - mówi Katarzyna Rozbiewska, administration unit director w Warner Bros. Discovery w Polsce.

fot. TVNArticle

Hybrydowy model pracy - 3 dni stacjonarnej oraz 2 dni zdalnej tygodniowo - został wprowadzony w Warner Bros. Discovery jesienią 2021 roku. Dotychczas nadawca nie precyzował, w które dni należy wykonywać obowiązki zawodowe poza biurem.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Zgodnie z nowymi założeniami zespoły Warner Bros. Discovery - których specyfika pracy pozwala na realizację aktywności zawodowych w domu - będą pracować zdalnie w piątek i jeden inny wybrany dzień tygodnia. W trakcie pilotażowego okresu trzech miesięcy nadawca będzie maksymalnie optymalizować zużycie energii elektrycznej w swoich budynkach m.in. przez wyłączenie zasilania w poszczególnych pionach budynków w ostatni roboczy dzień tygodnia.

- Ograniczenie zużycia energii elektrycznej, a tym samym naszego śladu węglowego jest wyzwaniem, które podejmujemy z dużym entuzjazmem. Sukcesywnie wdrażamy w biurach w Polsce działania proekologiczne, w tym ograniczające zużycie prądu - wierzymy, że realizacja zadań naszych zespołów w ramach pracy zdalnej w piątki szybko przybliży nas do założonych celów - komentuje Katarzyna Rozbiewska, administration unit director w Warner Bros. Discovery w Polsce.

Inicjatywa zmniejszania śladu węglowego Warner Bros. Discovery obejmuje także m.in. instalacje systemu umożliwiającego automatyczne wyłączanie zasilania urządzeń stacjonarnych lub wprowadzania ich w stan uśpienia w godzinach wieczornych i nocnych, optymalizację pracy urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych oraz modernizację systemu ich monitoringu i sterowania, obniżenie zakresów temperatury klimatyzacji i ogrzewania w budynkach, instalację nowej centrali wentylacyjnej oraz wymianę oświetlenia we wszystkich budynkach - w tym w pomieszczeniach takich jak garaże, klatki schodowe czy toalety - na energooszczędne LED.

Po okresie trzech miesięcy Warner Bros. Discovery zweryfikuje efektywność inicjatywy w spełnianiu proekologicznych założeń.

Warner Bros. Discovery w Polsce w ramach działań mających na celu zmniejszenie śladu węglowego przeprowadziła już w swoich biurach m.in. optymalizację działania wentylacji i klimatyzacji, modernizację systemu ich monitoringu i sterowania oraz instalację energooszczędnego oświetlenia LED.

Dołącz do dyskusji: Warner Bros. Discovery wprowadza w piątki pracę zdalną

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
obserwator
A pracownicy na zdalnym to na maszynach do pisania będą pracować?! Korpo gadka dla tempych.
odpowiedź
User
Zygmunt
Ślad węglowy hahahah
odpowiedź
User
Bezo
Jeśli chodzi o zdrowie planety to raczej zlikwidowałbym Wasze paradokumenty wraz z promującym głupotę goglebox.
odpowiedź