SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN rezygnuje z korespondenta w Paryżu, odchodzi Anna Kowalska

TVN Grupa Discovery zdecydowała się zlikwidować stanowisko korespondenta w Paryżu, w konsekwencji zajmująca je Anna Kowalska żegna się z nadawcą. Niedawno firma zrezygnowała ze stałej placówki dziennikarskiej w Moskwie.

Anna Kowalska, fot. archiwum prywatneArticle

O decyzji TVN Grupy Discovery Anna Kowalska poinformowała w poniedziałek na Twitterze. - Kończy się pewien rozdział. TVN zamyka placówkę w Paryżu. Serdecznie dziękuje za te ostatnie pięć i pół roku. To był czas niezapomnianych wspomnień - stwierdziła.

Kowalska przygotowywała relacje do „Faktów” oraz innych programów TVN24 i TVN24 BiS, a od ub.r. prowadziła też wideoblog „Rozmówki francuskie”.

- Biura w Paryżu nie będzie, ale ja nad Sekwaną zostaje i z niecierpliwością czekam na kolejne wyzwania - zaznaczyła.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W pożegnalnym mailu do współpracowników Anna Kowalska przypomniała, że jako korespondentka relacjonowała m.in. zamachy terrorystyczne w Paryżu w listopadzie 2015 roku, pożar katedry Notre Dame i kampanię przed wyborami prezydenckimi.

- Patrzę na to jak na zakończenie pewnego rozdziału. Praca korespondentki była niezapomnianym przeżyciem, dała mi wspomnienia, które zostaną ze mną na zawsze. Nie mogę doczekać się kolejnych wyzwań zawodowych - powiedziała dziennikarka portalowi Wirtualnemedia.pl. - Zostaję w Paryżu, bo tu czuję się najlepiej. Jestem tu od 2013 roku i od początku z Francją wiązałam swoją przyszłość - wyjaśniła.

Przed pracą w TVN Anna Kowalska była związana m.in. przez ponad rok z France 24 oraz przez dwa lata jako dziennikarka sportowa z Perform Group.

Relacje z Francji będą nadawali Sokołowski, Woroch lub reporterzy przysłani z Polski

Biuro prasowe TVN Grupy Discovery przekazało portalowi Wirtualnemedia.pl, że obecnie za newsową obsługę wydarzeń we Francji odpowiadać będą wysyłani z Polski reporterzy albo zagraniczni korespondenci: Maciej Sokołowski pracujący na co dzień w Brukseli lub Maciej Woroch w Londynie.

- Dziękujemy Ani Kowalskiej za zaangażowanie i lata pracy w  TVN. Życzymy jej powodzenia w realizacji dalszych planów - dodał nadawca.

TVN bez biura korespondenta w Moskwie

Kilka tygodni temu TVN Grupa Discovery zdecydowała, że nie będzie dalej utrzymywać stałego biura korespondenta w Moskwie. Nadający stamtąd relacje od wielu lat Andrzej Zaucha będzie teraz odpowiadał za przygotowywanie materiałów także z Ukrainy, Białorusi oraz pozostałych państw regionu. - Jego praca będzie wymagać częstych podróży, dlatego zrezygnowaliśmy z utrzymywania stałego biura w Moskwie - przekazał nadawca portalowi Wirtualnemedia.pl.

TVN Grupa Discovery ma jeszcze kilku innych korespondentów zagranicznych: Marcina Wronę w USA, Macieja Worocha w Wielkiej Brytanii oraz Macieja Sokołowskiego w Brukseli.

Według danych Nielsen Audience Measurement w styczniu br. średnia oglądalność minutowa TVN24 wynosiła 335 614 osób, a udział w rynku oglądalności - 4,69 proc. (10,35 proc. więcej niż w styczniu ub.r.). Natomiast główne wydanie „Faktów” oglądało przeciętnie 3,23 mln widzów, z czego 2,89 mln w TVN, a 340,4 tys. w TVN24 BiS.

W TVN Grupie Discovery zwolnienia i ankieta wśród pracowników

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że z redakcji TVN24 ma zostać zwolnionych kilkanaście osób. - Naszym głównym celem jest uproszczenie struktur firmy w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność, a co za tym idzie, jak najlepsze dopasowanie do potrzeb widzów i wymogów rynku - tłumaczył Marcin Barcz, dyrektor komunikacji korporacyjnej w TVN Grupie Discovery.

Pod koniec ub.r. nadawca zwolnił w swojej centrali i oddziałach regionalnych ok. 30 osób, m.in. z TVN Media, pracowników działu techniki oraz inżynierów wozów transmisyjnych.

W styczniu br. TVN Grupa Discovery rozesłał do pracowników ankiety z pytaniami o współpracę z innymi firmami, które mogą być konkurencją dla nadawcy. Oprócz tego mieli się oni zapoznać z dokumentem informującym m.in. że za konflikt interesów uważa się zatrudnianie członka rodziny czy randki ze współpracownikami.

W lutym z nadawcą rozstali się dziennikarz śledczy Szymon Jadczak, ostatnio związany z portalem TVN24.pl (w kwietniu zacznie pracę w Wirtualnej Polsce) oraz zajmujący się głównie tematyką zagraniczną publicysta Jacek Pałasiński.

Cięcia nastąpiły też w kierownictwie firmy. We wrześniu z TVN odszedł prezes Piotr Korycki, jego obowiązki przejęła Katarzyna Kieli, szefowa Discovery w regionie EMEA (w grudniu Kieli odeszła z zarządu spółki Discovery Polska, zastąpił ją tam Grzegorz Ziółkowski). W październiku z TVN pożegnali się członkowie zarządu Maciej Maciejowski (odpowiadał za pion internetowy) i Tomasz Marszałł (nadzorował marketing), a dwa tygodnie temu poinformowano, że z firmy odchodzą dyrektor personalna Agnieszka Trysła i dyrektor komunikacji korporacyjnej Marcin Barcz, niedługo wcześniej odwołani z zarządu.

Dołącz do dyskusji: TVN rezygnuje z korespondenta w Paryżu, odchodzi Anna Kowalska

45 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pp
Jedna z najlepszych korespondentek/korespondentów w w ogóle w polskich telewizjach.
Co oni chcą teraz publikować? przekłady z innych telewwizji?
Wyzbywają się swoich atutów. To idzie w złą stonę
odpowiedź
User
Jędrek
Straszna była jej nienaturalna wymowa francuskich nazw i nazwisk. Raczej powinno się je nieco spolszczać dla wygody widzów
odpowiedź
User
...
Kolejne wyzwanie - czas na prawdziwa prace
odpowiedź