SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN Warner Bros. Discovery strategicznym sponsorem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

TVN Warner Bros. Discovery został Strategicznym Sponsorem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Współpraca ma podkreślić historyczne więzi między Warner Bros. a Polską oraz dać wsparcie dla muzeum w szerzeniu wiedzy o bogatej historii i dziedzictwie Żydów polskich.

Bracia Warner, założyciele legendarnego studia filmowego, mają korzenie w Polsce. Urodzeni jako Wonsalowie, trzej bracia: Harry, Albert i Sam, wyemigrowali z Krasnosielca, niewielkiej miejscowości na Mazowszu. Czwarty z braci urodził się już w Kanadzie. Ich niesamowita droga od skromnych początków do stania się pionierami hollywoodzkiego przemysłu filmowego jest upamiętniona w galerii „Dziedzictwo” w Muzeum POLIN. W 2024 roku w 100-lecie wytwórni bracia zostali uhonorowani, dołączając do pozostałych 28 bohaterów i bohaterek ekspozycji. Galeria „Dziedzictwo” oddaje hołd ich wyjątkowemu wkładowi w światową kulturę i przemysł filmowy, ukazując jednocześnie ich polskie korzenie.

Rok 2024 jest wyjątkowy – Muzeum POLIN obchodzi 10-lecie stałej wystawy opowiadającej o tysiącletniej historii Żydów polskich. W ciągu ostatniej dekady stała się ona istotnym miejscem edukacji i refleksji, przyciągając miliony zwiedzających z całego świata. Dzięki współpracy z globalnym partnerem, jakim jest TVN Warner Bros. Discovery, wzbogacone zostaną programy edukacyjne i kulturalne - podano w komunikacie.

TVN Warner Bros. Discovery jest pierwszym strategicznym sponsorem nowego programu współpracy z biznesem „Made in POLIN”. Program ten ma na celu budowanie długotrwałych relacji z firmami, które podzielają wartości i chcą wspierać misję Muzeum.

Dołącz do dyskusji: TVN Warner Bros. Discovery strategicznym sponsorem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
X
Będzie informacja o instalowaniu przez Stalina oraz Bermana i spółki komunizmu w PRL?
18 1
odpowiedź
User
X
Oraz o spuściźnie Stefana Michnika, Heleny Wolińskiej czy Salomona Morela?
13 0
odpowiedź
User
Krasawica
A co o informowaniu o bogatej spuściźnie Polaków polskich? Tego Warner Discovery nie chce robić?
11 1
odpowiedź