SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVN zapowiada 'wyjątkowo dobre' wyniki w IV kw.

Po odnotowaniu gorszych od oczekiwanych przez rynek wyników za III kw., spółka telewizyjna TVN zapowiada 'wyjątkowo dobrych' danych finansowych w IV kw.

Wskazują wyniki oglądalności stacji za październik, wynika z środowych wypowiedzi wiceprezes spółki Karen Burgess.

„Oczekujemy, że IV kwartał będzie wyjątkowo dobry, opierając się na bardzo dobrych wynikach oglądalności w październiku” – powiedziała Burgess podczas konferencji prasowej.

Dodała, że przychody grupy wzrosną w ostatnich trzech miesiącach więcej niż zarząd oczekiwał, ale podkreśliła, że całoroczne prognozy w tym względzie pozostają bez zmian.

Wcześniej w środę TVN podał, ze podtrzymuje prognozy na 2006 rok, zakładające m.in. wzrost przychodów o 29-32%, z wyjątkiem planu wydatków kapitałowych, który został obniżony do 105-115 mln zł z 130-150 mln zł.

Burgess wyjaśniła, że plan wydatków inwestycyjnych zostały obniżone, ponieważ część wydatków związanych z rozbudową siedziby stacji przesunie się na 2007 rok.

TVN miał 3,33 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2006 roku wobec 35,95 mln zł zysku rok wcześniej. Jest to wynik gorszy od oczekiwań rynkowych, których średnia wynosiła 27,7 mln zł zysku. Analitycy spodziewali się w tym okresie od 4,2 mln zł straty netto do 56,0 mln zł zysku netto.

Skonsolidowane przychody wyniosły 215,41 mln zł wobec 173,33 mln zł rok wcześniej.

Narastająco w I-III kw. 2006 roku grupa miała 130,72 mln zł zysku wobec 141,67 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 759,95 mln zł wobec 585,33 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVN zapowiada 'wyjątkowo dobre' wyniki w IV kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl