SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVN24 bez gości w studiu w Warszawie i rozmowy przez Skype'a. W Polsat News „Wszystko o koronawirusie”

Z powodu epidemii koronawirusa polscy nadawcy telewizyjni podjęli decyzję o rezygnacji z publiczności podczas nagrań programów. Stacje newsowe nie zapraszają do studia gości, uruchamiają też specjalne, edukacyjne audycje informacyjne. TVN24 nadaje bez gości w studiu w Warszawie, prowadzi w nimi rozmowy przez Skype'a. W Polsat News pojawi się program "Wszystko o koronawirusie".

 

Ujęcie z programu "Koronawirus - Raport", fot. TVN24Ujęcie z programu

W związku z rosnącą liczbą osób zarażonych koronawirusem i ryzykiem dalszych zakażeń, decyzją rządu zamknięto placówki kulturalne, oświatowe, kina, teatry. Odwoływane są wydarzenia, zaapelowano także o możliwość pracy zdalnej, jeśli pozwalają na to obowiązki.

Stacje newsowe również wprowadziły specjalne procedury. Pisaliśmy już o tym, że TVN24 przeszło na rotacyjny tryb pracy, ograniczono liczbę gości zapraszanych do studia. Dziennikarze będą teraz prowadzić inne pasma niż zawsze, ponieważ pracownicy zostali podzieleni na trzy grupy - tak by mieli ze sobą ograniczony kontakt. Np. Monika Olejnik prowadzi program "Rozmowa o 7.30", (gospodarzem do tej pory był Konrad Piasecki), "Tak jest" i "Kropkę nad i" i tak trzy kolejne dni. Następnie te programy poprowadzi Konrad Piasecki, a potem Andrzej Morozowski (i tak ponownie nastąpi rotacja).

Pracowników newsów TVN24 obowiązują także te same wytyczne co pozostałych: w miarę możliwości praca zdalna, ograniczenia dotyczące spotkań wewnętrznych i zewnętrznych, ograniczenia podróży, zalecenia dotyczące higieny. W firmie wprowadzono też takie środki ostrożności jak częstsza praca serwisu sprzątającego, specjalne procedury weryfikacji gości odwiedzających budynki TVN, wyłączenie suszarek do rąk, zmiana mydła na dezynfekujące czy umożliwienie dezynfekcji rąk przy wejściu do budynków.

Katarzyna Issat, szefowa ds. korporacyjnych w biurze prasowym TVN Discovery Polska poinformowała nas, że „zgodnie z wcześniejszymi informacjami znacząco ograniczyli liczbę gości zapraszanych do studia TVN24”. - Zdecydowaną większość rozmów staramy się realizować poza nim - dodała.

Rozmowy odbywają się m.in. przez internet. Inaczej niż zwykle zostanie pokazany niedzielny program "Loża prasowa" - z gośćmi łączenie odbędzie się przez Skype'a.

Dodatkowo stacja od poniedziałku, 9 marca br. emituje format „Koronawirus – raport”. W programie podawane są najważniejsze informacje o koronawirusie, m.in. w formie rozmów z ekspertami. Cykl trwa 40-45 minut, emitowany jest od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 i w soboty o godz. 21:30. Chwilowo z ramówki TVN24 wypadł również cykl porannych wywiadów Konrada Piaseckiego o kampanii prezydenckiej.

W Polsat specjalny program "Wszystko o koronawirusie"

W Polsacie od środy programy są realizowane bez udziały publiczności. W piątek, 13 marca o 20.30 zostanie wyemitowany specjalny format "Wszystko o koronawirusie" w Polsat News, na polsatnews.pl oraz w mediach społecznościowych (na Facebooku Polsat News i YouTube). Widzowie oraz internauci będą mogli zadawać pytania w trakcie audycji, a na poszczególne kwestie będą odpowiadać eksperci z zakresu medycyny, prawa oraz psychologii.

Widzowie będą mogli zadawać pytania ekspertom telefonicznie pod numerem 723 620 784, za pośrednictwem mediów społecznościowych lub wysyłając pytania na adres covid19@polsat.com.pl.

TVP Info z programem o koronawirusie, ogranicza widownię

W TVP Info, jak podawał dyrektor TAI Jarosław Olechowski, widowni nie będzie w programach publicystycznych TVP Info, m.in. w „Studio Polska”. - Cały czas pracujemy nad zmianą ramówki i dostosowaniem jej do nowych potrzeb informacyjnych związanych z zagrożeniem korona wirusem - informował portal Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski. - Do niezbędnego minimum ograniczyliśmy podróże służbowe. Dziennikarze i ekipy zdjęciowe wracające z zagranicy objęte są obowiązkową 14-dniową kwarantanną - pisał na swoim profilu na Twitterze Olechowski.

Natomiast od wtorku, 10 marca wystartował nowy program „Koronawirus Poradnik”. Codziennie kilka razy stacja informuje w nim m.in. jak uniknąć zarażenia i rozpoznać symptomy koronawirusa. Cykl prowadzi Adam Giza.

Z racji, że na okres dwóch tygodni odwołane zostały zajęcia w szkołach i na uczelniach, Telewizja Polska na swoje tematyczne anteny wprowadziła też specjalne codzienne kilkugodzinne pasma dedykowane dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom, które nie będą przerywane blokami reklamowymi. Emitowane są w TVP Kultura i TVP ABC.

Dołącz do dyskusji: TVN24 bez gości w studiu w Warszawie i rozmowy przez Skype'a. W Polsat News „Wszystko o koronawirusie”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Andrzej64
Kto to coś ogląda
odpowiedź
User
Magda
tvn24 w trosce o ludzi zatrudnionych i potencjalnych widzów - zaprzestańcie nadawania swojego programu - papka już dawno się przejadła i toczący się jad z ekranu , zżera wam przekaz !
odpowiedź
User
166621
Święta racja.
odpowiedź