SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Michał Cieśla i Olgierd Dobrzyński startują z tvo, nową platformą zakupowo-sprzedażową. „To będzie profesjonalna oferta home shopping”

Na początek października 2017 zapowiedziano uruchomienie nowego projektu o nazwie tvo. Ma to być dostępna w telewizji i internecie platforma pozwalająca na zakup produktów z wielu segmentów i reklamowanie przez producentów ich towarów. - Tvo nie będzie kolejnym kanałem telesprzedażowym. Naszym celem jest zbudowanie profesjonalnej oferty „home shopping”, która będzie oparta o telewizję, internet i urządzenia mobilne - zapowiada w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl. Michał Cieśla, prezes zarządu TVO.

Michał Cieśla, Olgierd Dobrzyński Article

Projekt tvo ma wystartować 2 października br. Ma to być ogólnopolska platforma zakupowo - sprzedażowa oparta o dedykowany kanał telewizyjny w dystrybucji kablowej i satelitarnej o nazwie tvo i serwis e-commerce pod adresem tvo.pl.

Szefami projektu są Michał Cieśla (prezes zarządu TVO, były prezes Mango Media) oraz Olgierd Dobrzyński (wiceprezes ds. rozwoju biznesu TVO, były szef Discovery Networks i Eurosport w Europie Środkowo-Wschodniej oraz wieloletni członek zarządu Grupy TVN).

Michał Cieśla w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl przybliża szczegóły funkcjonowania zapowiadanego projektu.

- Telewizyjno-internetowa platforma tvo będzie miejscem wygodnych zakupów produktów dla klientów dokonujących zamówień z dowolnego miejsca, zapewniająca szybką dostawę, bezpieczne płatności, ofertę sprzedaży ratalnej, 120 dni na zwrot oraz profesjonalny bezpłatny serwis call center - zapowiada Cieśla. - Bardzo stawiamy na formaty wideo, jakość, bezpieczeństwo transakcji i dostaw oraz wygodę naszych klientów. Nad uruchomieniem tvo i tvo.pl od ponad roku pracuje zespół profesjonalistów mających ogromne doświadczenie zarówno w e-commerce, jak i w mediach elektronicznych.

Z informacji uzyskanych przez Wirtualnemedia.pl wynika, że na starcie kanał tvo będzie dostępny na platformie Cyfrowego Polsatu oraz na żywo w serwisie tvo.pl. W ciągu pół roku firma planuje osiągnąć zasięg na poziomie 80 proc. pokrycia dystrybucji kablowej i satelitarnej. Docelowo ma to być 100 proc. zasięgu w tym segmencie, a także na żywo na stronie tvo.pl oraz w dedykowanej aplikacji mobilnej.

TVO zastrzega, ze budżet inwestycji jest tajemnicą handlową, ale już teraz wiadomo że nad projektem będzie pracować 70 osób w biurach w Gdyni i Warszawie.

Cel biznesowy to stworzenie w Polsce multimedialnej platformy "home shopping", która będzie oparta na formatach wideo dystrybuowanych w całodobowym kanale telewizyjnym, serwisie tvo.pl i na urządzeniach mobilnych. Cieśla i Dobrzyński zamierzają stworzyć nie tylko narzędzie do sprzedaży, ale także wprowadzić na rynek szereg własnych marek, planują zbudować własne studia telewizyjne i dać partnerom możliwość sprzedaży ich produktów na uruchomionej platformie.

Biznes model i źródło przychodów mają się opierać przede wszystkim o sprzedaż produktów dystrybuowanych na platformie tvo-twoje video oferty oraz tworzone dla partnerów formaty reklamowe w telewizji i przestrzeni online, a także produkcje wideo (dedykowane programy, mini audycje, programy na żywo itp.). Cieśla w rozmowie z nami podkreśla szeroki krąg potencjalnych odbiorców nowej platformy.

- Oferta tvo - twoje video okazje jako całości będzie adresowana do praktycznie każdego dorosłego Polaka - ujawnia szef TVO. - Grupa docelowa kanału telewizyjnego to 16 +. Dodatkowo w naszym działaniu marketingowym wyodrębnimy kilka bardziej szczegółowych grup docelowych, które będą przypisane do poszczególnych kategorii produktów w naszej ofercie, takich jak moda, uroda, motoryzacja, dom, ogród itp. Od strony biznesowej naszą ofertę zaadresujemy do wszystkich firm, które będą chciał sprzedawać swoje produkty i usługi za pośrednictwem naszej platformy oraz do rynku reklamowego.

Prezes TVO podkreśla, że nowa platforma nie będzie kolejnym kanałem telesprzedażowym, bowiem jej zasięg nie ograniczy się jedynie do wybranego obszaru komunikacji.

- Naszym celem strategicznym jest zbudowanie w Polsce profesjonalnej oferty „home shopping”, która będzie oparta o telewizję, internet i urządzenia mobilne. Dodatkowo stawiamy bardzo silnie na rozwój własnych marek, własne treści wideo oraz udostępnimy naszym klientom i partnerom biznesowym szereg unikalnych rozwiązań, o których na tym etapie jeszcze nie mogę mówić – zaznacza Cieśla.

Koordynacją i realizacją działań marketingowych związanych z wprowadzeniem na rynek marki tvo i tvo.pl zajmuje się Marek Szafarz (były dyrektor marketingu Grupy TVN) oraz należąca do niego agencja Mediasplit.

- W pierwszym etapie kampanii promocyjnej platformy tvo - twoje video oferty stawiamy na budowanie świadomości marki i promocje zasięgu technicznego - zdradza Marek Szafarz. - Komunikacja będzie - mówiąc w skrócie - tłumaczyć co to jest tvo, prezentować tożsamość i identyfikację wizualną marki oraz informować gdzie można nas znaleźć. Na tym etapie uruchomimy kampanie w telewizji (spoty i sponsoring) i w internecie, głównie na nośnikach mocno zasięgowych (media należące do Google, Facebooka Itp.). Ta kampania będzie adresowana do bardzo szerokiej grupy docelowej 16+.

Szef Mediasplit zapowiada, że niedługo po starcie tvo uruchomione zostaną równolegle działania taktycznie wspierające sprzedaż konkretnych produktów lub kategorii produktowych.

- Tu podobnie będziemy korzystać z telewizji i internetu, ale planowanie będzie bardziej „rozdrobnione" na węższe i precyzyjniej opisane grupy docelowe - podkreśla Szafarz. - W telewizji oprzemy się głównie na sponsoringu, a w internecie na strategiach stricte „performance’owych". Planujemy także intensywne działania w sferze influence marketingu i mediów społecznościowych. Za kreacje odpowiada zespół autopromocji tvo i Mediasplit, za strategie i egzekucje w mediach wyłącznie agencja Mediasplit - informuje Szafarz.

Przedstawiciele spółki nie ujawniają, ile kosztuje uruchomienie projektu. Projekt tvo ma być rentowny po roku od startu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Michał Cieśla i Olgierd Dobrzyński startują z tvo, nową platformą zakupowo-sprzedażową. „To będzie profesjonalna oferta home shopping”

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tomaszczecin
Nie widze tego
35 40
odpowiedź
User
pavv
Korporacyjna gadka dobrze nie wróży projektowi.
35 37
odpowiedź
User
Monika
Kino Polska nie jest już od wielu miesięcy posiadaczem tej spółki, można pobrać wyniki finansowe tych okazji tv? Ciekawe jak się prezentują? Mango bis to nie sie nie uda.
20 32
odpowiedź
User
cocks
uwielbiam obserwować jak się przepala nie moje pieniądze ;)
26 29
odpowiedź
User
kolega
Czy niewielki wzrostem czlowiek , znów ma największy samochód :) ?
23 31
odpowiedź