SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP i Polskie Radio zaczynają współpracę z chińskim nadawcą Hubei Media Group

Polskie Radio oraz Telewizja Polska nawiązały współpracę z chińskim koncernem medialnym Hubei Media Group, nadawcą stacji Hubei TV i Voice of Hubei. Będą wymieniali się doświadczeniami i promowali wzajemnie swoje treści. To już kolejna forma współpracy polskich publicznych nadawców z chińskimi.

Article

Umowa TVP z Hubei Media Group została podpisana podczas odbywającej się w Warszawie konferencji z udziałem mediów i biznesu z chińskiej prowincji Hubei. Porozumienie zakłada współpracę w zakresie m.in. wymiany treści, realizacji produkcji filmowych oraz udziału w festiwalach, targach i konkursach telewizyjnych. Daje możliwości zaistnienia produkcji TVP na rynku chińskim, a także skorzystania z tamtejszego potencjału produkcyjnego.

- Rozwój wymiany gospodarczej z Chinami nie będzie możliwy bez zbudowania rozpoznawalności Polski jako producenta wysokiej jakości dóbr, których odbiorcą będzie szybko wzrastająca i bogacąca się chińska klasa średnia. Tym celom służyć mają koprodukcje z partnerami z Chin, dzięki którym odbiorcy w tym kraju będą mogli poznać Polskę jako nowoczesną i atrakcyjną, także pod względem turystycznym. Traktujemy tę działalność jako element misyjny, jako włączenie się TVP w polską dyplomację publiczną - argumentuje Maciej Stanecki, członek zarządu Telewizji Polskiej.

- Z drugiej strony obserwujemy w polskiej przestrzeni medialnej niedocenienie roli obszaru Azji i Pacyfiku, w tym Chin – w globalizującym się świecie. Jako nadawca publiczny chcemy rzetelnie informować naszych widzów o tych procesach, a także o ich konsekwencjach dla Polski i Europy. Dzięki bezpośrednim relacjom z takimi nadawcami jak Hubei Media Group stanie się to łatwiejsze - dodaje Stanecki.

Z kolei wiceprezes Polskiego Radia Mariusz Staniszewski z spotkał się z Yan Liang, wicedyrektor radia Voice of Hubei, należącego do koncernu medialnego Hubei Media Group. Rozmawiano o nawiązaniu współpracy Polskiego Radia z chińskim koncernem w zakresie wymiany doświadczeń i wzajemnej promocji muzyki, kultury i sztuki.

Hubei Media Group, z siedzibą w 11-milionowym mieście Wuhan, od 1997 roku nadaje stację Hubei TV docierającą w Chinach do ponad 900 milionów widzów. Od 2012 roku Hubei TV jest w dziesiątce czołowych chińskich regionalnych satelitarnych stacji telewizyjnych pod względem oglądalności.

W połowie maja Telewizja Polska podpisała umowę o współpracy z chińskim nadawcą - Chengdu Radio and Television, jednym z największych tamtejszych nadawców. W ramach współpracy rozwijane będą trzy obszary: wymiany programowej, koprodukcji oraz wymiany dobrych praktyk i edukacji. 18 maja w Polskim Radiu gościli z kolei przedstawiciele chińskich mediów z Szanghaju (Shanghai Media Group): Chen You Li - dyrektor Love Radio Shanghai oraz Dawid Zhang Ming - szef muzyczny tej rozgłośni. Rozmawiano m. in. o organizacji polskiego tygodnia w chińskim radiu. Miałby on zostać zorganizowany w sierpniu br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP i Polskie Radio zaczynają współpracę z chińskim nadawcą Hubei Media Group

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kama
Śmiać się czy płakać...
odpowiedź
User
Kasia Ziółka
Świetna fotografia!
odpowiedź
User
Robert Krzysztoń
"obserwujemy w polskiej przestrzeni medialnej niedocenienie roli obszaru Azji i Pacyfiku, w tym Chin – w globalizującym się świecie. Jako nadawca publiczny chcemy rzetelnie informować naszych widzów o tych procesach, a także o ich konsekwencjach dla Polski i Europy. Dzięki bezpośrednim relacjom z takimi nadawcami jak Hubei Media Group stanie się to łatwiejsze" - powiada przedstawiciel TVP Kurskiego...
Polecam lekturę raportów dotyczących wolności słowa w ChRL, zasięgnięcie informacji na temat wiarygodności partnera. Troszkę wiedzy polecam, po prostu.
Chyba, że kierunek ChRL, już wcześniej wskazywany przez Pierwszego Męża Stanu IV RP jako pożądany, naprawdę stanowi pomysł Partii na przyszłość.
Co nie daj Bóg!
odpowiedź