SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP ma rozwijać kanał PolandIN, w planach także kanały obcojęzyczne

Telewizja Polska ogłosiła przetarg na zakup urządzeń do rozbudowy zespołu emisyjnego kanału Poland IN o możliwość realizacji transmisji live. Ma to być zapowiedź rozwoju kanału, który obecnie działa w formule internetowej, w planach jest też poszerzenie oferty obcojęzycznej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. akpaArticle

Pisaliśmy o tym, że od 8 lipca Polacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych mają dostęp do oferty programowej TVP Info. Kanał ten udostępnia operator DISH Network oraz serwis OTT Sling TV. Kanał TVP Info ma być również dostępny na terenie Ameryki Północnej i Południowej za pośrednictwem serwisów www Telewizji Polskiej: tvp.info, stream.tvp.pl oraz przez aplikacje na smartfony i tablety.

To pierwszy kanał TVP, który został wprowadzony do dystrybucji na terenie USA, po zaprzestaniu nadawania TVP Polonia w tym kraju. Umowa na dystrybucję satelitarną na terenie całego USA została podpisana na okres pół roku. Będzie on także dostępny w ramach pakietów telewizyjnych Sling TV.

Pod koniec sierpnia TVP Info rozpoczęła emisję programu w języku angielskim, który nadawany jest codziennie od godz. 3.00 do 4.00 w nocy polskiego czasu. Program powstaje z myślą o widzach w Ameryce i Kanadzie. Składa się z trzech części: serwisu informacyjnego (trwa 40 minut), programu „Ameryka wybiera” o wyborach prezydenckich w USA) oraz „Flash News” - anglojęzycznego serwisu informacyjnego.

TVP Info ma rozbudować ofertę w języku angielskim

Z zapowiedzi stacji wynikało, że to nie koniec planowanego rozwoju w tym kierunku: TVP Info ma rozbudować ofertę w języku angielskim, zapowiadano również 24-godzinną emisję kanału.

Nieoficjalnie dowiadujemy się teraz, że Telewizyjna Agencja Informacyjna ma szykować program premierowy, który będzie rzeczywiście nadawany przez całą dobę, bez żadnych powtórek (obecnie są emitowane w nocy). W planach jest także rozwój internetowego kanału PolandIN, który prowadzony jest w języku angielskim. TVP ogłosiła przetarg na zakup urządzeń do rozbudowy zespołu emisyjnego kanału Poland IN o możliwość realizacji transmisji live. Zainteresowani wnioskodawcy mogą składać swoje oferty do końca września.

To jednak ma nie być koniec zmian. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika również, że trwają rozmowy w sprawie rozszerzenia oferty kanałów obcojęzycznych. Publiczny nadawca ogłosił już postępowanie publiczne dotyczące lekcji języków obcych dla pracowników. Metodą indywidualną mają być prowadzone lektoraty z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego, a w grupach liczących od 6 do 12 osób - nauki specjalistycznego języka angielskiego (chodzi o tematykę biznesowo-handlową, zwłaszcza dotyczącą branży marketingu i PR oraz negocjacji umów).

Podczas tzw. lockdownu Telewizja Polska uruchomiła także internetowy kanał ABC Domowe Przedszkole w technologii HbbTV.
- Zdobyte przy tworzeniu tego kanału zostaną przez nas wykorzystane do stworzenia oferty programowej także dla najmłodszej Polonii – zapowiadała Telewizja Polska, pytana przez nas o możliwość uruchomienia TVP ABC w USA.

W ub.r. Telewizja Polska osiągnęła wzrost przychodów o 16,7 proc. do 2,56 mld zł oraz 89 mln zł zysku netto. Na koniec roku nadawca miał 2 790 etatowych pracowników zarabiających średnio 9 572 zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP ma rozwijać kanał PolandIN, w planach także kanały obcojęzyczne

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
WR
Po co?
odpowiedź
User
Nick
Jaka jest ogladalnosc tego wynalazku?
odpowiedź
User
Seba
A jak tam stan technologiczny TVP3?
Wizualnie chyba cały czas na VHSach jadą... I ta zdumiewająca oglądalność czyli ostatnie miejsce w top20
odpowiedź