SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP powołała zespół ds. promocji dobrego imienia i historii Polski, na czele Mateusz Matyszkowicz

Zarząd Telewizji Polskiej podjął uchwałę o powołaniu zespołu ds. promocji dobrego imienia i historii Polski. Przewodniczącym zespołu został Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP1.

Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej / fot. tvp Article

W komunikacie przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl Telewizja Polska podała, że zespół powołano „w związku z toczącą się debatą publiczną na temat historii Polski oraz ostatnimi wydarzeniami, związanymi m.in. z nowelizacją ustawy o IPN”.

- Telewizja Polska wprowadza to jako stały element swojej działalności. Wpisujemy na stałe do swojego rozumienia misji kwestie obrony dobrego imienia Państwa Polskiego oraz dbałość o prawdę historyczną o II wojnie światowej. Tym samym TVP włącza się w szerszą powinność wszystkich instytucji publicznych do obrony dobrego imienia Polski w kraju i na świecie - komentuje Jacek Kurski.

Jako zadania nowego zespołu wymieniono m.in. wyszukiwanie, kreowanie i rozpowszechnianie unikatowych treści, promujących Polskę, np. filmów fabularnych, dokumentalnych, reportaży; inicjatywa w zakresie własnej produkcji fabularnej i dokumentalnej promującej historię Polski; koordynowanie programów informacyjnych pod kątem promocji historii Polski, a także współpraca międzynarodowa w obszarze tworzenia treści promujących historię państwa polskiego i kształtowania jego pozytywnego wizerunku.

Zespół odpowiadać będzie również za współpracę z mediami oraz instytucjami publicznymi w zakresie promocji historii naszego kraju.

Przewodniczącym zespołu został Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP1, który od marca ma w TVP zarządzać nowo utworzonym biurem programowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP powołała zespół ds. promocji dobrego imienia i historii Polski, na czele Mateusz Matyszkowicz

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PCV
Mnożenia bytów, dyrektorów, stanowisk, posadek itp. ciąg dalszy.
107 9
odpowiedź
User
Ha! Ha! Ha!
Mateusz? :) No najlepszy z możliwych kandydatów. W grę jeszcze wchodziła Paczuska i młody Wildstein.... :) :) :)
66 8
odpowiedź
User
mon
Czyli wersja historii wg PiS?? Nie dziękuję, nie będę słuchać i oglądać kłamstw. No, ale są tacy którzy ślepo wierzą w manipulacje TVP. Żal, że w XXI wieku ludzie mają duże problemy z samodzielnym myśleniem. PiS takich "kocha" najbardziej i dalej wciska im bzdury.
93 9
odpowiedź