SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP przeprosiła za „tweet Dudy” u Lisa i sondę o „kandydacie od WSI” u Pospieszalskiego

We wtorek w głównym wydaniu „Wiadomości” w TVP1 wyemitowano przeprosiny Telewizji Polskiej i Tomasza Lisa skierowane do córki Andrzeja Dudy za zacytowanie wpisu z jej fałszywego konta twitterowego. TVP przeprosiła też za sondę w programie Jana Pospieszalskiego mającą atakować Bronisława Komorowskiego.

Jan Pospieszalski i Tomasz LisArticle

W poniedziałkowym wydaniu „Tomasz Lis na żywo” Lis rozmawiał z aktorem Tomaszem Karolakiem na temat trwającej kampanii wyborczej. Prowadzący w krytycznym kontekście zacytował rzekomy wpis Kingi Dudy mówiący, że Andrzej Duda obiecał jej, że jak zostanie prezydentem, zwróci Oscara przyznanego za film „Ida”. Natychmiast okazało się, że wpis pochodzi z fałszywego, prześmiewczego konta córki kandydata na prezydenta - Lis i Karolak szybko na Twitterze i Facebooku przeprosili za tę sytuację (więcej na ten temat).

Po emisji dwóch materiałów w głównym wydaniu „Wiadomości” Piotr Kraśko nawiązał do oczekiwanych przeprosin. - Z Twittera widzę, bo tak czasem sprawdzam, że jest oczekiwanie i niepewność, czy to się stanie. Otóż, stanie się - powiedział, po czym zaczął czytać przygotowaną wcześniej treść wyjaśnienia i przeprosin.

- W poniedziałkowej audycji „Tomasz Lis na żywo”, realizowanej dla TVP przez firmę producencką Tomasza Lisa, znalazło się odniesienie do wpisu zamieszczanego w jednym z serwisów społecznościowych przez, jak się potem okazało, osobę podszywającą się pod panią Kingę Dudę, córkę kandydata na urząd prezydenta. W związku z powyższym TVP pragnie przeprosić panią Kingę Dudę za zaistniałą sytuację - przeczytał Kraśko.

Widzowie mogli obejrzeć fragment wypowiedzi Tomasza Lisa z TVP Info z popołudnia, kiedy dziennikarz przepraszał za wpadkę w swoim programie. Stwierdził wówczas, że treść wpisu współpracownicy podsunęli mu tuż przed programem, a wcześniej bezskutecznie próbowali zweryfikować w sztabie Dudy prawdziwość profilu córki polityka (więcej na ten temat).

W „Wiadomości” zaraz potem Piotr Kraśko przeczytał przeprosiny TVP za treści z ostatniego programu „Bliżej” Jana Pospieszalskiego w TVP Info. Chodzi o sondę telefoniczną dla widzów z pytaniem: „Czy zagłosujesz na kandydata popieranego przez WSI?”, którą większość komentujących odebrała jako atak na Bronisława Komorowskiego. - Autor audycji naruszył określone w umowie zasady współpracy z TVP i wykorzystał audycję do naruszającego zasady rzetelności dziennikarskiej ataku na prezydenta Bronisława Komorowskiego - stwierdziła TVP w oświadczeniu przeczytanym przez Kraśkę.


Całe wydanie „Wiadomości” w lepszej jakości można obejrzeć w serwisie internetowym programu

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęły skargi na poniedziałkowy odcinek „Tomasz Lis na żywo”. KRRiT zwróciła się dzisiaj do publicznego nadawcy z wnioskiem o przesłanie stanowiska oraz zapisu nagrania. - KRRiT dokona analizy stanowiska nadawcy, przesłanego zapisu audycji oraz otrzymanych skarg - mówi Wirtualnemedia.pl Izabela Wojciechowska z zespołu rzecznika prasowego Krajowej rady Radiofonii i Telewizji. W piątek Rada poprosiła już TVP o stanowisko w sprawie programu Jana Pospieszalskiego.

Telewizja Polska ewentualne konsekwencje wobec Lisa i Pospieszalskiego (np. naganę) uzależnia od kroków podjętych przez KRRiT.

Dołącz do dyskusji: TVP przeprosiła za „tweet Dudy” u Lisa i sondę o „kandydacie od WSI” u Pospieszalskiego

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wniosek
Przeprosiny z ust Kraśki ?
Kiedy KRRIT zajmie się sprawą?

odpowiedź
User
red bul
KRRiT zajmie sprawą po wyborach.
Jak wygra Ich funkcjonariusz sprawy nie będzie, jak wygra Duda to również sprawy nie będzie. KRRiT nie będzie !
odpowiedź
User
ale wpadka
Wiarygodność TVP sięgnęła dna i jest już metr pod mułem.
odpowiedź