SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„You can dance - nowa generacja”, „Remiza” i „Pełny obraz” nowościami TVP. Kurski: wygraliśmy na polu telewizji linearnej

Telewizja Polska jesienią na głównych antenach pokaże trzy nowości: show „You can dance - nowa generacja”, serial „Remiza” i cykl „Pełny obraz”. Nadawca stawia na kontynuacje sprawdzonych projektów, takich jak m.in. „The Voice of Poland”, „Wojenne dziewczyny”, „Rolnik szuka żony” i „Kabaret. Super Show Dwójki”. - Jestem dumny, że TVP wygrała na polu telewizji linearnej - mówi Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Jacek Kurski podczas konferencji prezentującej ofertę TVP jesień 2021; fot. Jacek KowalskiArticle

Jedną z nowości TVP1 na jesień 2021 jest nowy codzienny serial „Remiza” - opowieść o pracy strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy niosą pomoc okolicznym mieszkańcom. Każdy odcinek przedstawiać będzie inną historię opartą na faktach.

"O strażakach OSP mówi się, że to bohaterowie, którzy bez wahania ruszają z pomocą do pożarów, powodzi, czy wypadków drogowych. Z równym zaangażowaniem zdejmują koty z drzew i urządzają pokazy gaśnicze na szkolnym boisku. Nie są zawodowymi strażakami, niektórzy z nich pracują w sklepie, inni są nauczycielami lub mechanikami samochodowymi. Każdy odcinek serialu opowiada historię opartą na faktach" - pisze o nowym serialu TVP.

"Nie zabraknie napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji. Oś serialu stanowią perypetie komendanta Roberta Orzechowskiego z niewielkiej wsi Brzeziny, młodego wdowca i ojca. Jego spokojne życie, skupione na pracy, trosce o najbliższych i związku ze strażaczką Magdą Wieczorek, burzy nagłe pojawienie się licealnej miłości, Ewy. Dawne uczucie odżywa, ale czy można wrócić do tego, co było, nie krzywdząc innych?" - dodaje.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

W produkcji wystąpią m.in.: Mariusz Czajka, Małgorzata Then-Stępień, Jan Mizerski, Mateusz Dymidziuk, Ziemowit Wasielewski, Sylwia Drzycimska, Paulina Masiak, Piotr Wątroba, Dominika Buczek i Piotr Świętochowski.

„Remiza” to autorski projekt Telewizji Polskiej, którego producentem wykonawczym jest Grupa ZPR Media. Reżyserem serialu została Kamila Fidler.

„Remizę” w Jedynce będzie można oglądać w dni powszednie o godz. 18.20, począwszy od 6 września 2021 roku. W sezonie 2020/2021 TVP1 mniej więcej w tym paśmie nadawała „Koronę królów” i „Kastę”.

Aktualnie trwają prace na planie produkcji, które realizowane są głównie w Sulejówku koło Warszawy. Okres zdjęciowy rozpoczął się w kwietniu, ostatni klaps na palnie pierwszego sezonu ma paść jesienią.

„Pełny obraz” w TVP1

W soboty o 21 od 7 września Jedynka będzie pokazywać cykl „Pełny obraz”, w którym zaprezentowana zostanie seria filmów dokumentalnych, podejmujących aktualne tematy społeczne w formule śledczo-dochodzeniowej.

Jak czytamy w opisie to „program o ważnych społecznie sprawach, w którym twórcy konfrontują stanowiska decydentów i ludzi od nich zależnych.

Cykl jest adresowany do osób zainteresowanych szerokim kontekstem współczesnych problemów, postrzeganych z bardzo różnych perspektyw.

„Pełny obraz” ma być także punktem odniesienia dla szerokiej dyskusji o najistotniejszych problemach dotyczących współczesnej Polski i Polaków.

Pomysłodawcą cyklu jest Mariusz Pilis, reżyser filmów dokumentalnych.

„You can dance - nowa generacja” nowością TVP2

Jesienią 2021 roku telewizyjna Dwójka pokaże nowy program „You can dance - nowa generacja”, który przygotowuje Endemol Shine Polska.

Jest to polska wersja formatu „So you think you can dance. The next generation” - reality-show mającego na celu wyłowienie wszechstronnie uzdolnionych tancerzy w wieku od 8 do 13 lat.

Program ma podobną formułę do „So you think you can dance” z udziałem osób od 16 do 30 lat, którą w latach 2007-2016 pokazywał TVN (pod nazwą „You can dance. Po prostu tańcz!”). Licencjodawcą i producentem obu projektów jest Endemol Shine Polska.

Premierowe odcinki „You can dance - nowa generacja” telewizyjna Dwójka emitować będzie w piątki o godz. 20.00, począwszy od 10 września 2021 roku.

Jurorami w „You can dance - nowa generacja” będą Agustin Egurrola (przewodniczący), Klaudia Antos (uczestniczka „You can dance. Po prostu tańcz!” 9) i Michał Kostrzewski. Show poprowadzą Ida Nowakowska i Roksana Węgiel.

Castingi do programu odbywały się w czerwcu br. w Szczecinie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie i Warszawie.

Zwycięzca pierwszej edycji programu „You can dance - nowa generacja” otrzyma nagrodę finansową w wysokości 100 tys. zł.

„The Voice of Poland”, „Wojenne dziewczyny”, „Rolnik szuka żony” i „Kabaret. Super Show Dwójki” najważniejszymi kontynuacjami

Jesienią w Telewizji Polskiej będzie można oglądać szereg sprawdzonych programów i seriali z poprzednich ramówek. Najważniejszymi kontynuacjami w TVP1 będzie ósmy sezon programu „Rolnik szuka żony” (w niedziele o 21.15; od 19 września) oraz czwarta odsłona „Wojennych dziewczyn” (w niedziele o 20.15; od 19 września), a w TVP2 - dwunasty sezon „The Voice of Poland” (w soboty o 20.00, od 10 września) i druga edycja „Kabaret. Super Show Dwójki” (w czwartki o 20.45, od 9 września).

Widzowie Jedynki będą mogli oglądać również m.in. Teatr Telewizji (poniedziałki o 21.00), „Alarm!” (poniedziałek-sobota o 20.10), „Magazyn Ekspresu Reporterów (wtorek o 21.55), „Ocaleni” (wtorek o 23.00), „Sprawa dla reportera” (czwartek o 21.20), „Magazyn Śledczy Anity Gargas” (czwartek o 22.15), „Magazyn kryminalny 997” (czwartek o 22.50), „Jaka to melodia” (poniedziałek-piątek - 17.15, sobota - 17.30, niedziela - 18.30), „Klan” (dni powszednie o 17.55), „Gra słów. Krzyżówka” (dni powszednie o 15.35), „Jeden z dziesięciu” (dni powszednie o 18.55), „Leśniczówka” (poniedziałek-czwartek o 20.30), „Ojciec Mateusz” (piątek o 20.35), „Komisarz Alex” (soboty o 20.35) oraz widowisko „Wielki test” (środa o 21.00).

TVP1 jesienią w czwartki o 21.00 i piątki o 21.30 emitować będzie serial „Na sygnale”, który dotychczas nadawany był w TVP2. W Dwójce będzie można oglądać powtórki cyklu - w niedziele o 18.30.

Z kolei pozostałymi kontynuacjami Dwójki będą „Pytanie na śniadanie” (emisja od poniedziałku do piątku w godz. 07.30-11.20, a w weekendy - 7.55-11.10), „Lajk” (niedziela o 17.40), „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2021” i „Szansa na sukces. Opole 2022” (niedziela o 15.15), „Koło fortuny” (poniedziałek-piątek - 16.00; sobota-niedziela - 14.35), „Familiada” (sobota-niedziela - 14.00), „Va bangue” (poniedziałek-piątek - 18.20), „Postaw na milion” (sobota o 18.30), „Barwy szczęścia” (od poniedziałku do czwartku o 20.10), „M jak miłość” (poniedziałek i wtorek o 20.55), „Na dobre i na złe” (środa o 20.55) i „Smaki świata - pośród Mórz” (niedziela o 11.15).

TVP2 jesienią pokaże również nowe seriale zagraniczne: „Czarne żniwa” (poniedziałek-czwartek, 21.55), „Trzy dni kondora” (poniedziałek-czwartek, 22.55) a następnie: „Miłość w czasach zarazy”, „Enklawa strachu”, „Karmazynowe wesele” i „W kręgu podejrzeń”.

Z kolei widzowie TVP1 od 18 września w soboty i niedziele o 15.55 będą mogli oglądać rosyjską produkcję „Tajemnice miasteczka”.

- Pandemia miała jeden ważny skutek w mediach elektronicznych. Doprowadziła do dużej presji na odpływ do platform VOD. To oznaczało zagrożenie dla TVP. Ta wiosna i lato były pojedynkiem, kto wygra. Jestem dumny, że TVP wygrała na polu telewizji linearnej - podczas konferencji prezentującej jesienną ramówkę TVP komentował Jacek Kurski, prezes publicznego nadawcy. - Między innymi w ostatnich ramówkach mieliśmy świetna ofertę serialową. „Kozacka miłość” wygrała z flagowymi programami informacyjnymi konkurencji. Do tego doszła świetna oferta sportowa - dodaje.

58. KFPP w Opolu i beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego we wrześniu w TVP1

Od 3 do 6 września Jedynka będzie relacjonować 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.

Z kolei w weekend 11 i 12 września Jedynka pokaże szereg specjalnych programów katolickich z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Będą to takie produkcje, jak: „Ojciec”, „Wyszyński - dobry kontakt w niebie”, „Niewidoma matka niewidomych”, orędzie kardynała Kazimierza Nycza oraz uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Ramówkę promuje 80-sekundowy spot

W środę wieczorem - podczas konferencji prezentującej jesienną ramówkę - Telewizja Polska zaprezentowała wizerunkowy spot jesiennej ramówki, w którym występują m.in. Maciej Kurzajewski, Katarzyna Cichopek, Tomasz Kammel, Ida Nowakowska, Agustin Egurrola, Marta Manowska, Mariusz Czajka, Justyna Steczkowska i Sylwia Grzeszczak.

TVP w 80-sekundowym klipie promuje takie produkcje, jak m.in.: „Kabaret. Super show Dwójki”, „Pytanie na śniadanie”, „You can dance - nowa generacja”, „Rolnik szuka żony”, „Remiza” i „The Voice of Poland”.

W spocie wykorzystany został utwór „Drink You Straight” w wykonaniu Josh Tarp and the Still.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 9,66 proc., a TVP2 - 7,54 proc.

Dołącz do dyskusji: „You can dance - nowa generacja”, „Remiza” i „Pełny obraz” nowościami TVP. Kurski: wygraliśmy na polu telewizji linearnej

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Turndown
Remiza tańczy jak szalona. Krzyczy piszczy tak to ona. Doskonała przeróbka
;D
odpowiedź
User
Poldek
"Jestem dumny, że TVP wygrała na polu telewizji linearnej - mówi Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej."
Taaa... Wygrała 6 miejsce w grupie komercyjnej wygrała, a kilka lat temu była na 1 miejscu
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z pSSu
Remiza ze wsi Brzeziny.....
No tak. Teraz wiadomo skąd ten poziom tej gadzinówki .......
odpowiedź