SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Twitter zapłacił gigantyczne odszkodowanie inwestorom

W wyniku pozwu zbiorowego serwis Twitter wypłaci 809,5 mln dolarów odszkodowania inwestorom za wprowadzanie w błąd. Szefowie platformy mieli zatajać prawdziwe dane dotyczące liczby użytkowników. 

Jack Dorsey, szef TwitteraArticle

Twitter zobowiązał się do wypłaty odszkodowania w ramach ugody wypracowanej w następstwie złożonego przez inwestorów pozwu zbiorowego z 2016 roku. Został on złożony w imieniu wszystkich osób, które zakupiły lub w inny sposób nabyły akcje zwykłe Twittera od 6 lutego do 28 lipca 2015 roku.

Twitter zatajał liczbę użytkowników  

W pozwie argumentowano, że Twitter naruszył przepisy amerykańskiej ustawy o obrocie papierami wartościowymi przez świadome wprowadzanie w błąd inwestorów na temat faktycznej liczby użytkowników platformy. Zarząd miał ukrywać spadający wzrost liczby korzystających z Twittera osób. W efekcie, członkowie zarządu, w tym CEO Jack Dorsey, sprzedawali prywat akcje firmy po zawyżonej cenie.  

W oświadczeniu przedstawiciele Twittera stwierdzili, że ugoda "rozwiązuje wszystkie roszczenia zgłoszone przeciwko firmie i innych wymienionych pozwanych bez przyznania, ustępstwa lub ustalenia winy, odpowiedzialności lub wykroczenia przez spółkę lub pozwanych".

Twitter w ramach ugody wypłaci oszukanym inwestorom 809,5 mln dolarów, co obciąży wyniki spółki w trzecim kwartale 2021 roku.

Na koniec marca br. z Twittera korzystało na świecie 199 mln użytkowników. W pierwszym kwartale 2021 r. serwis zanotował wzrost przychodów o 28 proc., a wpływy reklamowe wyniosły 899 mln dolarów. Spółka przewiduje, że w drugim kwartale 2021 r. osiągnie przychody w wysokości od 980 mln do 1,08 mld dol., natomiast strata operacyjna wyniesie od 120 do 170 mln dol.

Dołącz do dyskusji: Twitter zapłacił gigantyczne odszkodowanie inwestorom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl