SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Twitter ostrzega użytkowników przed atakami na ich konta

Serwis Twitter skierował do wybranej grupy użytkowników ostrzeżenia o tym, że ich konta mogły zostać zaatakowane. Za atakami mogą stać, według Twittera, instytucje rządowe z nieustalonych krajów.

Article

O ostrzeżeniach wysłanych przez Twittera poinformowali w swoich tweetach niektórzy użytkownicy platformy cytując treść tej korespondencji.

- Twój profil Twittera należy do niewielkiej grupy kont, które mogły być celem ataków inspirowanych przez rząd - pisze Twitter. - Autorzy tych ataków mogli próbować zdobyć takie informacje jak adres e-mail, numer IP czy numer telefonu. Obecnie nie mamy dowodów świadczących o dokonaniu ataku na Twoje konto, ale prowadzimy w tej sprawie dochodzenie. Na razie nie możemy podać jednak bliższych informacji.


To pierwszy przypadek w historii Twittera, gdy serwis oficjalnie przestrzega przed atakami, za którymi mogą stać służby specjalne określonych krajów, wśród których wymienia się Chiny, Rosję, a także USA.

Według informacji uzyskanych przez internetowy serwis Motherboard wysłane przez Twittera ostrzeżenia dotyczą specyficznego kręgu użytkowników tej platformy. Są wśród nich osoby zaangażowane w rozwój anonimowej sieci Tor, a także aktywiści zajmujący się ochroną wolności w internecie.

W rozmowie z Motherboard Nu Wexler z Twittera starał się złagodzić znaczenie ostrzeżeń wysyłanych przez serwis. - Podobne komunikaty wysyłały w przeszłości do swoich użytkowników zarówno Facebook, jak i Google - podkreśla Wexler. - Ponadto sprawa dotyczy na razie niewielkiej liczby kont działających na Twitterze.

Na koniec września br. portal miał na całym świecie 320 mln użytkowników aktywnych w skali miesiąca. W Polsce jego desktopową wersję w październiku odwiedziło 4,03 mln internautów (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz pełne wyniki serwisów tematycznych).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Twitter ostrzega użytkowników przed atakami na ich konta

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl