SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Tygodnik Powszechny” dodrukował 10 tys. egz. specjalnego numeru „Do Betlejem!”

W poniedziałek, 4 grudnia do sprzedaży trafia 10-tysięczny dodruk specjalnego wydania „Tygodnika Powszechnego” - „Do Betlejem!”. - Mamy taki przypadek po raz pierwszy. Może to wynikać m.in. z ogólnej tendencji wzrostów naszego tytułu - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Maja Kuczmińska, członek zarządu spółki Tygodnik Powszechny.

Article

Pierwszy, 20-tysięczny nakład specjalnego wydania, ukazał się w połowie listopada br. Magazyn zawiera teksty na temat Bożego Narodzenia, które ukazały się w tygodniku na przestrzeni 70 lat. Wśród autorów tekstów są m.in. ks. Adam Boniecki, ks. Józef Tischner, Ewa Szumańska, Magdalena Tulli, Andrzej Stasiuk, Paweł Bravo, Wojciech Nowicki, ks. Michał Heller, Szymon Hołownia czy Stefan Chwin. Całość redagował Michał Okoński.

Już w kilka dni po tym, jak magazyn trafił do sprzedaży, dystrybutorzy zaczęli sygnalizować braki. - Pismo sprzedawało się nad wyraz dobrze, podjęliśmy więc szybką decyzję o dodruku 10 tys. egzemplarzy - informuje Maja Kuczmińska. - Zainteresowanie tytułem było już widoczne zanim zaczęliśmy jego szeroką promocję, która będzie odbywała się za pośrednictwem RMF Classic, miesięcznikach: „Charaktery” i „W Drodze” w tygodniku „Newsweek” i w mediach społecznościowych.

To piąte wydanie specjalne „Tygodnika Powszechnego”, ale pierwsze, przy którym wydawca robi dodruk. - Tak duże zainteresowanie bierze się, jak sądzę, z ogólnych wzrostów, jakie notujemy na przestrzeni roku, ale także z przywiązania do tradycji, jakie Polacy ujawniają w okresie około bożonarodzeniowym - komentuje Maja Kuczmińska.

Dodruk różni się od wydania pierwotnego wyłącznie większą grubością okładki. Okładkę magazynu „Do Betlejem” projektował Mieczysław Wasilewski. Pismo ukazuje się po raz pierwszy. Liczy 172 strony, cena - 19,90 zł. W sprzedaży będzie do 8 stycznia 2018 roku. Partnerami wydania są Manta i wydawnictwo Znak.

Z danych ZKDP wynika, że w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku średnia sprzedaż ogółem „Tygodnika Powszechnego” wyniosła 23 413 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Tygodnik Powszechny” dodrukował 10 tys. egz. specjalnego numeru „Do Betlejem!”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
"Żydownik Powszechny" do Jerozolimy!
"Żydownik Powszechny" do Jerozolimy!
odpowiedź