SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Polsce rusza Uber Connect. Szybkie przesyłki kurierskie w cenie przejazdu osobowego

Uber zaczął wprowadzanie w Polsce nowej usługi o nazwie Uber Connect. Dzięki niej użytkownicy aplikacji będą mogli zamawiać szybkie przesyłki kurierskie w identycznej cenie jak w wypadku przejazdów osobowych i bez konieczności rezerwowania dostawy z wyprzedzeniem. Na początek Uber Connect będzie dostępna w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście.

Nowa usługa kurierska Uber Connect została zapowiedziana przez Ubera w kwietniu 2021 r. Firma zapowiedziała wówczas, że opcja będzie dostępna wstępnie dla użytkowników w Warszawie.

Czytaj także: Uber Eats chce dostarczać marihuanę

Przesyłki kurierskie w pięciu miastach

Teraz poinformowano, że opcja Uber Connect zostanie udostępniona w naszym kraju w szerszym wymiarze niż zapowiadano. Z usługi mogą skorzystać użytkownicy w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście.

Przewoźnik zaznacza, że od wtorku można przesłać drobne paczki wchodząc do aplikacji Uber. Dzięki nowej funkcji nie trzeba osobiście zawozić przesyłek ani czekać na kuriera. Wystarczy, że w aplikacji zostanie zamówiony transport paczki w określone miejsce.

Cena za dostawę ma wynosić tyle, co za kurs osobowy na konkretnej trasie. W przeciwieństwie do większości dużych firm kurierskich przejazdu nie trzeba zamawiać z wyprzedzeniem.

Uber zaznacza, że nowa usługa to także wymierna korzyść dla kierowców realizujących zlecenia z platformą Uber. Dzięki dodatkowym kursom będą mieli szansę zwiększyć swoje zarobki w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Z kolei użytkownicy, dla których zamówienie przejazdu jest już swoistym nawykiem, równie intuicyjnie mogą nadawać przesyłki w mieście.

Uber wyjaśnia, że po zamówieniu przesyłki zarówno nadawca, jak i odbiorca mogą śledzić jej trasę oraz kontrolować czas, który pozostał do spotkania adresata z kierowcą.

Podobnie jak w przypadku zamawiania przejazdów, usługa Uber Connect jest dostępna od razu po wejściu do aplikacji. Zgodnie z obietnicą nadanie i dostarczenie przesyłki na terenie tego samego miasta zajmuje znacznie mniej czasu niż skorzystanie z tradycyjnych metod przesyłania paczek.

W Uber Connect cena za przewiezienie przesyłki jest znana z góry i nie jest uzależniona od wagi czy rozmiaru paczki. Koszt wysłania paczki jest zbliżony do ceny zwykłego przejazdu UberX. Jednak, jak zaznacza Uber, przed nadaniem przesyłki należy zapoznać się z regulaminem oraz ograniczeniami dotyczącymi dozwolonych paczek. Zgodnie z nimi łączne przesyłki w ramach jednego przejazdu nie mogą ważyć więcej niż piętnaście (15) kg, muszą wygodnie mieścić się w bagażniku średniej wielkości pojazdu silnikowego oraz nie mogą mieć łącznej wartości większej niż 500 zł.

- W trakcie kryzysu wywołanego pandemią szukaliśmy sposobów na to, jak nasza platforma może pomóc użytkownikom oraz klientom biznesowym w przewożeniu niezbędnych przesyłek - tłumaczy w komunikacie Michał Konowrocki, dyrektor zarządzający Uber Poland. - Jednocześnie chcieliśmy zapewnić dodatkowe możliwości zarobkowe współpracującym z nami partnerom. Postanowiliśmy dostosować naszą technologię do rosnących oczekiwań społeczności i firm. Sytuacja na świecie jest dynamiczna, dlatego skupiamy się na rozwijaniu usług, które odpowiadają na nowe potrzeby.

Czytaj także: Uber promuje aplikację do podróżowania

Jak to działa?

Według przewoźnika zamówienie przesyłki za pośrednictwem Uber Connect ma być tak proste jak w przypadku zwykłego przejazdu. Aby skorzystać z usługi, należy:

  • Przygotować i zabezpieczyć przesyłkę do transportu
  • Wybrać usługę Connect w aplikacji Uber oraz zaakceptować regulamin
  • Odpowiedzieć na otrzymaną wiadomość, uzupełniając dane: imię i nazwisko odbiorcy oraz dodatkowe informacje na temat dostawy
  • Po przyjeździe kierowcy spotkać się w wybranym miejscu i przekazać paczkę
  • Skontaktować się z odbiorcą, aby poinformować o nadanej przesyłce
  • Śledzić podróż paczki w aplikacji i poczekać na informację, że dotarła na miejsce

.

Dołącz do dyskusji: W Polsce rusza Uber Connect. Szybkie przesyłki kurierskie w cenie przejazdu osobowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl