SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uber pozwala płacić gotówką za przejazdy

Uber wprowadził w Polsce opcję pozwalającą użytkownikom płacić gotówką za przejazdy zamawiane w aplikacji. Nowa forma płatności jest dostępna we wszystkich miastach obsługiwanych przez Ubera, kierowcy mogą kupić kasy fiskalne ze zniżkami do 29 procent.

Article

Do tej pory użytkownicy zamawiający kursy z pośrednictwem Ubera musieli za nie płacić za pomocą swojej karty płatniczej lub kredytowej przypisanej do aplikacji.

Teraz Uber poszerzył możliwości regulowania należności za usługi wprowadzając płatność w gotówce. W lutym br. firma uruchomiła pilotażowy program płatności gotówkowych w Warszawie, który spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców stolicy. Pozytywne doświadczenia zebrane w tym mieście wpłynęły na decyzję o udostępnieniu płacenia w gotówce w pozostałych sześciu miastach, których mieszkańcy mogą zamawiać przejazdy w aplikacji.

Jak informuje przewoźnik aby skorzystać z gotówkowej formy rozliczenia wystarczy włączyć aplikację i wybrać kolejno zakładki: „Menu” – „Płatność” – „Dodaj formę płatności” – a następnie wybrać spośród dostępnych opcji tę o nazwie „Gotówka”.

Jeśli użytkownik chce korzystać z płatności gotówkowych w Uberze tylko okazjonalnie, może wybrać tę opcję płatności w momencie zamawiania przejazdu. Zaznacza ją rozwijając menu dostępne pod mapą planowanej trasy. Użytkownik poznaje koszt przejazdu każdorazowo jeszcze przed jego zamówieniem. Wybierając adres docelowy, aplikacja przedstawi mu propozycje w 3 opcjach: UberX, Select oraz Van.

Wszystkie płatności, zarówno bezgotówkowe, jak i gotówkowe, są rejestrowane w elektronicznym systemie Uber i przez to transparentne. Firma zaznacza, że każdy użytkownik, jak również przedstawiciele odpowiednich władz, mogą prześledzić ich przebieg na dowolnym etapie. Po zamówieniu przejazdu gotówkowego we wskazanym miejscu na mapie pojawi się kierowca, w którego samochodzie znajdzie się kasa fiskalna.

Uber zaznacza w komunikacie, że przygotował kierowców do wdrożenia nowej metody płatności gotówkowej w całej Polsce i pomaga im dostosować się do zmian. W tym celu przewoźnik wynegocjował dla kierowców umowę z firmą Elzab, jednym z największych producentów kas fiskalnych w Polsce. Kierowcy korzystający z aplikacji Uber w Polsce mogą kupić taką kasę ze zniżką sięgającą 29 procent.

Ponad 600 miast

Uber to firma technologiczna, która łączy użytkowników aplikacji z kierowcami korzystającymi z platformy, aby oferować im przejazd do miejsca docelowego, współdzielenie drogi z innymi, przywiezienie posiłku, bądź przesyłki. Platforma działa w ponad 600 miastach i 65 państwach na całym świecie. W Polsce Uber jest dostępny w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku.

W ub.r. Uber Poland zanotował 20,66 mln zł przychodów ze sprzedaży (83,9 proc. więcej niż rok wcześniej) oraz 668,5 tys. zł zysku netto (wobec 127,8 tys. zł zysku w 2016 roku). Według danych z sierpnia br. Uber jest obecnie w Polsce najbardziej popularną aplikacją komunikacyjną.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uber pozwala płacić gotówką za przejazdy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marysia Dzida
A w naturze nie chcą?
odpowiedź