SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rusza punkt informacyjny poznańskiej uchwały krajobrazowej

Otwiera się punkt informacyjny poznańskiej uchwały krajobrazowej – poinformował poznański magistrat. W każdy poniedziałek przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się tam od pracowników urzędu m.in., jakie są warunki dostosowania urządzeń reklamowych na danym obszarze obowiązywania uchwały.

fot. Shutterstock.comfot. Shutterstock.com

Uchwała krajobrazowa to dokument, który określa zasady umieszczania reklam, ogrodzeń i obiektów małej architektury. Mieszkańcom i przedsiębiorcom w odnalezieniu się w przepisach nowego prawa mają pomóc pracownicy Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP.

Magistrat podał, że w każdy poniedziałek - od początku marca do końca czerwca - w godz. 15.30-17.00 będzie można przyjść do punktu informacyjnego w Biurze Obsługi Mieszkańca przy ul. Za Bramką 1 (I piętro, sala 1B/28).

„Poznaniacy i inwestorzy uzyskają tam bezpłatne wsparcie m.in. w interpretacji przepisów uchwały lub poradę dotyczącą projektu nośnika reklamowego. Będzie można także dowiedzieć się więcej o sprawach związanych z miejską polityką krajobrazową oraz porozmawiać o dobrych praktykach reklamowych” – podał magistrat.

Uchwała krajobrazowa dzieli Poznań na cztery obszary. Pierwszy z nich, staromiejski, obejmuje Stary Rynek i okolice oraz Chwaliszewo i Śródkę. Drugi to obszar centrum i historycznych dzielnic, obejmujący centrum miasta, Łazarz, Jeżyce, Wildę, Grunwald, a także część Starych Winograd, Sołacza, Łęg Dębińskich i osiedla Główna. Do kolejnego - zurbanizowanego - zaliczane są pozostałe osiedla mieszkaniowe oraz założenia usługowe i przemysłowe. Uchwała wyróżnia także obszar przyrodniczy, który obejmuje klinowo-pierścieniowy system zieleni.

Dla każdego z tych obszarów wyznaczono różne zasady sytuowania reklam, małej architektury i ogrodzeń.

Magistrat podał, że informacji o sprawach z zakresu Wydziału Urbanistyki i Architektury udzielają także pracownicy Biura Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-20.00. 

Dołącz do dyskusji: Rusza punkt informacyjny poznańskiej uchwały krajobrazowej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tatuś
Od kiedy to w urzędach urządza się punkty informacyjne dotyczące ustawy nie zgodnej z konstytucją. To może od razu nazwać to punkt informacyjny "Największej firmy na rynku".
odpowiedź