SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uczelnia o. Tadeusza Rydzyka za 3 mln zł przeszkoli medialnie pracowników prokuratur i sądów

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, założona przez o. Tadeusza Rydzyka, wygrała konkurs Ministerstwa Sprawiedliwości na dofinansowanie szkoleń medialnych dla pracowników sądów i prokuratury. Budżet zlecenia to 3 mln zł.

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. PAP / Tytus ŻmijewskiArticle

W ramach zlecenia Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przygotuje i przeprowadzi program szkoleń dla rzeczników prasowych i innych osób z biur prasowych sądów i prokuratur w zakresie pełnienia tych funkcji, a także szkoleń dla prezesów i wiceprezesów sądów oraz szefów prokuratur i ich zastępców w zakresie kontaktów z dziennikarzami i wystąpień medialnych. Szkolenia obejmą minimum 800 osób.

Konkurs dotyczący tego zlecenia został ogłoszony przez Ministerstwo Sprawiedliwości pod koniec lipca br. Wpłynęło 12 zgłoszeń, z których po weryfikacji formalnej pozostało 10, a pięć spełniło kryteria merytoryczne (m.in. posiadanie przez podmiot odpowiedniego zaplecza technicznego oraz zatrudnianie osób z minimum 3-letnim doświadczeniem dziennikarskim w mediach ogólnopolskich i w zakresie komunikacji i prawa prasowego).

Szkolenia mają składać się z części teoretycznej (zajmującej maksymalnie 25 proc. czasu całego programu) i praktycznej (trening wystąpień medialnych, warsztaty redakcyjne). Treść szkoleń ma być dostosowana do zróżnicowanych potrzeb, zakresów zadań i przygotowania medialnego uczestników.

Oferta Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z ceną nieco poniżej 3 mln zł uzyskała w konkursie 106 pkt. Ofercie Wyższej Szkole Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie przyznano 102,5 pkt, MDDP Akademii Biznesu - 96 pkt (obie z budżetami wynoszącymi prawie 3 mln zł), Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu - 95,5 pkt (2,87 mln zł) i 4 System Polska - 89 pkt (2,95 mln zł). Jako pierwszy o wynikach naboru poinformował serwis Bezkompromisowo.pl.

Dofinansowanie przeznaczone na te szkolenia przez Ministerstwo Sprawiedliwości wynosi 3 mln zł, z czego 85 proc. pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, a 15 proc. z budżetu Skarbu Państwa.

Dołącz do dyskusji: Uczelnia o. Tadeusza Rydzyka za 3 mln zł przeszkoli medialnie pracowników prokuratur i sądów

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zza
Interesujące. Gdzie można się dowiedzieć, kto konkretnie będzie te szkolenia prowadzić?
odpowiedź
User
panna Anna
Uroczo. Nie ma to jak kościelne pranie mózgu. Czy prokuratorzy i sędziowie dadzą się złapać w tą pułapkę?
odpowiedź
User
Marcin
I bardzo dobrze :) Gratulacje dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
odpowiedź