SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UKE: W ramach BSA najwięcej klientów wybrało Netię

W ramach usługi Bitstream Access na zmianę dostawcy Internetu zdecydowało się ok. 67 tys. osób, najwięcej wybrało Netię.

Poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

W oświadczeniu podsumowującym początkowy okres wprowadzania BSA, urząd ocenia, że chęć zmiany dostawcy zgłosiło około 67 tys. osób, z czego 63 tys. wybrało Netię, a około 4 tys. usługę Multimo, oferowaną przez GTS Energis.

"Dla wielu klientów próba zmiany dostawcy Internetu okazała się szkołą przetrwania i nie w każdym przypadku skończyła się ona pomyślnie. Z usług samej Netii faktycznie korzystać może obecnie około 40 tys. użytkowników, a w GTS Energis ok. 4,5 tys. abonentów na 5 tys. chętnych" - pisze UKE.

UKE podał, że wiele wniosków zostało odrzuconych z przyczyn formalno-prawnych. Najczęściej pod tym określeniem kryła się niezgodność adresu użytkownika z informacjami wpisanymi w bazach danych TP SA (np. brak lub błędny numer mieszkania, etc.).

"Prezes UKE niedostatecznie ocenia dotychczasowe wysiłki związane z wprowadzeniem oferty BSA i rozważa podjęcie dalszych działań korygujących" - napisał urząd w oświadczeniu.

Na początku kwietnia UKE nałożył na Telekomunikację Polską (TP SA) 1 mln zł kary za naruszenia decyzji wprowadzającej ofertę bitstream access (BSA) umożliwiającej operatorom alternatywnym oferowanie szybkiego dostępu do internetu na łączach TP SA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UKE: W ramach BSA najwięcej klientów wybrało Netię

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl