SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UOKiK będzie intensywniej współpracował z Prokuratorią Generalną

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny poinformował, że wzmacnia współpracę z Prokuratorią Generalną. W ważnych sprawach odwoławczych od decyzji prezesa UOKIK Prokuratoria Generalna będzie zastępcą procesowym.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydaje rocznie ok. 100 decyzji z zakresu praktyk ograniczających konkurencję i naruszających zbiorowe interesy konsumentów. Przedsiębiorcom przysługuje prawo do odwołania się od nich do sądu. W pierwszej instancji sprawę rozpatruje Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w drugiej - Sąd Apelacyjny. Od wyroku sądu apelacyjnego przysługuje skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego.

- UOKiK podejmuje liczne działania w kierunku wzmocnienia ochrony konsumentów i konkurencji. Chcemy być jeszcze sprawniejsi w naszej działalności, dlatego postanowiłem zacieśnić współpracę z Prokuratorią Generalną. Ochrona konkurencji i konsumentów stanowi niewątpliwie ważny interes państwa - mówi Tomasz Chróstny, prezes UOKiK.

W ważnych sprawach Prokuratoria Generalna będzie zastępcą procesowym w sprawach odwoławczych od decyzji prezesa UOKiK.

- W sytuacji, gdy uznam, że wymaga tego ochrona ważnych praw będę występował do Prokuratorii Generalnej o przejęcie sprawy. W takich przypadkach obie instytucje będą współdziałały w postępowaniu sądowym, wykorzystując zróżnicowaną wiedzę i doświadczenie właściwe dla każdej z nich - podkreśla prezes UOKiK.

Jak dodaje, dzięki odciążeniu od postępowań sądowych, pracownicy UOKiK będą mogli skupić swoją uwagę w większym stopniu na nowych postępowaniach.

Dołącz do dyskusji: UOKiK będzie intensywniej współpracował z Prokuratorią Generalną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl