SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

UOKiK nakazał Orange wyłączanie usługi Halo Granie po bezpłatnym okresie

UOKiK nałożył na Orange Polska obowiązek wyłączania po bezpłatnym okresie usługi Halo Granie abonentom posiadającym telefony na kartę, chyba że klient będzie chciał z niej korzystać odpłatnie.

Article

Halo Granie to usługa Orange Polska polegająca na odtwarzaniu utworów muzycznych podczas oczekiwania na połączenie. Postępowanie UOKiK przeciwko operatorowi ostało wszczęte w grudniu 2013 r., a wątpliwości regulatora wzbudziły informacje na pakietach startowych do telefonów na kartę. Informowano na nich: "Ze starterem (X) zł dostajesz: (...) usługę Halo Granie z piosenką (X) w prezencie przez 30 dni (usługa aktywowana jest automatycznie po wykonaniu 1 połączenia)."

Zdaniem UOKiK, przeciętny konsument mógł pomyśleć, że usługa będzie automatycznie wyłączona po 30 dniach. Tymczasem konsument, który samodzielnie nie zrezygnował z usługi, po upływie 30 dni musiał za nią płacić.

Orange Polska zobowiązał się do zmiany regulaminu oraz treści SMS-ów wysyłanych klientom. Usługa Halo Granie zostanie po bezpłatnym okresie wyłączona abonentom posiadającym telefony na kartę, chyba że klient będzie chciał z niej korzystać odpłatnie. Ponadto abonenci zostaną poinformowani SMS-em o tym, że kończy się bezpłatny okres korzystania z Halo Granie i usługa zostanie wyłączona.

Operator musi złożyć sprawozdanie o stopniu realizacji zobowiązań nałożonych decyzją UOKiK.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UOKiK nakazał Orange wyłączanie usługi Halo Granie po bezpłatnym okresie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
Cóż, między innymi dlatego mam telefon w Plusie. No i mają jeszcze w plusie dodatkowy atut - często promocje na doładowanie i praktycznie co miesiąc jest 40-50% doładowania gratis.
8 10
odpowiedź
User
Fidelio
UOKiK powinien zainteresować się również internetem w Orange na kartę. Włączyć pakiety internetowe w Orange można jedynie płatnym smsem, sprawdzić stan pakietu można jedynie płatnym smsem. W Orange na kartę internet nie posiada tzw. "lejka" czyli po wykorzystaniu pakietu istnieje duże ryzyko, że Orange zje pieniądze z konta głównego. Jest to bardzo prawdopodobne ze względu na to, że Orange ani nie informuje uprzedzająco o tym, że upływa i kiedy upływa termin pakietu ani nie informuje, gdy zbliża się możliwość wykorzystania całej ilości pakietu internetowego. Za pakiet internetowy-płacisz, za włączenie-płacisz, za sprawdzenie-płacisz, jeśli się nie zorientujesz, że uplywa termin pakietu-placisz, jeśli się nie zorientujesz, że jesteś bardzo blisko wykorzystania pakietu-placisz. W Orange na pierwszym miejscu postawili na many (money), dlatego na wszystkie strony jesteś przez Orange dymany. PS. Dobrze, że nie zgodziłem się na proponowany przez waniliowo-pieprzony Orange abonamentu na telefon stacjonarnych, bo wtedy musiałbym znienawidzieć wszystkie pomarańcze...
9 9
odpowiedź