SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Urodziny Planete

6 lat kanału Planete w Polsce

3 grudnia 2002 mija szósta rocznica rozpoczęcia emisji kanału dokumentalnego PLANETE w Polsce. Obecnie, program stacji, nadawany w całości w języku polskim, dociera do blisko 2.400.000 gospodarstw domowych za pośrednictwem sieci kablowych i platformy cyfrowej CYFRA +.

PLANETE powstała we Francji w 1989 r. Należy do Grupy MULTITHEMATIQUES S.A. kierowanej przez Bruno Thibaudeau. PLANETE to kanał edukacyjny w całości poświęcony filmom dokumentalnym i reportażom o bardzo zróżnicowanej tematyce: począwszy od historii, polityki, aktualności, problemów społecznych po sztukę, przyrodę, sport, naukę i technikę. Program stacji jest odbierany w szeregu krajów europejskich i we francuskojęzycznych krajach Afryki Północnej. Polska była trzecim państwem, po Francji i Szwajcarii, w którym kanał pojawił się w sieciach kablowych. Poza zdobyciem wysokiej liczby abonentów, sukcesem polskiej wersji PLANETE było otrzymanie w 1999 roku prestiżowej nagrody Hot Bird Awards w kategorii kanałów dokumentalnych i przygodowych w konkursie Eutelsatu i Eurowizji na najlepsze kanały tematyczne nadawane w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Urodziny Planete

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl