SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Utrzymana kara dla PTK Centertel

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał za zasadne ukaranie PTK Centertel za brak realizacji połączeń do numerów niegeograficznych usług audioteksowych i sieci inteligentnych świadczonych w sieci Telefonii Dialog.

W dniu 20 kwietnia 2009 r. przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów odbyła się rozprawa z odwołania Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel Sp. z o.o. od decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej nakładającej na Spółkę karę 500.000 złotych w związku z niewypełnieniem warunków zapewnienia Telefonii Dialog S.A. dostępu telekomunikacyjnego, określonych w umowie o współpracy w zakresie połączeń sieci i zasad rozliczeń, zawartej 27 listopada 2006 r. pomiędzy PTK Centertel a Telefonią Dialog. Naruszenie polegało na braku realizacji połączeń do numerów niegeograficznych usług audiotekstowych i sieci inteligentnej świadczonych w sieci Telefonii Dialog S.A., tj. do numerów 0-400, 0-800, 0-801, 0-804.

Sąd oddalił odwołanie PTK Centertel. W ustnych motywach wyroku Sąd stwierdził, iż podnoszone przez Spółkę zarzuty były bezzasadne.

Bezspornym w ocenie Sądu jest, iż w okresie od 1.03.2007 r. do 26.02.2008 r. PTK Centertel nie realizowała na rzecz Telefonii Dialog połączeń, do których była zobowiązana. Zdaniem Sądu z art. 209 ust 1 pkt 6 Prawa telekomunikacyjnego wynika bezpośrednio, iż w przypadku nie wypełniania warunków zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego określonych w umowie Prezes UKE jest zobowiązany ukarać przedsiębiorcę telekomunikacyjnego karą pieniężną. Podnoszony przez PTK Centertel argument, że ustalone w umowie stawki były efektem błędu jest zdaniem Sądu bez znaczenia w niniejszej sprawie.

Sąd wskazał również, iż nałożona kara nie była wygórowana w stosunku do skali naruszenia oraz faktu, że PTK Centertel nie podjęła żadnych kroków mających na celu ograniczenie skutków swojego działania dla Telefonii Dialog.

Wyrok nie jest prawomocny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Utrzymana kara dla PTK Centertel

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl