SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Uwaga na Ikea

Krzesła dla dzieci FÄRGGLAD oferowane przez sieć sklepów meblowych IKEA mogą stanowić zagrożenie dla ich użytkowników - poinformowała Urząd spółka, która rozpoczęła akcję wycofywania produktów z rynku

15 października b.r sieć sklepów meblowych IKEA rozpoczęła wycofywanie z rynku krzeseł dla dzieci FÄRGGLAD. Bezpośrednim powodem były wyniki przeprowadzonej przez spółkę kontroli, która wykazała istnienie ryzyka zadławienia się przez dziecko plastikową nasadką niewłaściwie przymocowaną do krzesła.

W piśmie przesłanym do UOKiK, płatnych ogłoszeniach oraz informacjach umieszczonych na stronie internetowej spółka zobowiązała się do odkupienia od konsumentów wadliwych produktów. Nabywcy zostali poproszeni są o zgłaszanie się do najbliższego sklepu IKEA.

Krzesło dla dzieci powyżej 3 roku życia FÄRGGLAD zostało wprowadzone do sprzedaży w maju 2003 roku. Na całym świecie sprzedano ich ponad sto tysięcy sztuk.
Niniejszy komunikat prasowy oparty jest na piśmie skierowanym przez przedsiębiorcę do UOKiK i ma na celu ochronę interesów słabszych uczestników rynku. Prezes Urzędu nie wydał w tej sprawie decyzji na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, a tym samym nie zobowiązał sieci IKEA do wycofania produktu z rynku ani odkupienia go od konsumentów.

Jednocześnie spółka poinformowała UOKiK o zagrożeniu wynikającym z użytkowania niektórych witryn ściennych BERTBY, do mocowania których dostarczono wkręty o złych wymiarach. IKEA zaleca wszystkim nabywcom kontakt z działem obsługi klienta w celu wymiany wadliwych wkrętów na nowe.
Według IKEA nie doszło do żadnego wypadku związanego z użytkowaniem powyższych produktów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Uwaga na Ikea

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl