SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Uwaga na maile z fałszywymi fakturami od operatorów telekomunikacyjnych

Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega przed korespondencją nadsyłaną z adresów e-mail podobnych do adresów dostawców usług telekomunikacyjnych i wykorzystującą ich logotypy. Regulator otrzymuje informacje wskazujące na próby wprowadzenia w błąd konsumentów poprzez przesyłanie pocztą elektroniczną fałszywych faktur.

UKE radzi konsumentom, aby w przypadku gdy nie wyrażali zgody na otrzymywanie faktur w formie elektronicznej, a mimo to na ich adres e-mail wpłynęła wiadomość z taką fakturą, wstrzymali się z dokonaniem opłaty i niezwłocznie skontaktowali się z biurem obsługi dostawcy usług telekomunikacyjnych w celu zweryfikowania autentyczności przesłanej faktury.

Podobne działanie regulator zaleca osobom, które wyraziły zgodę na otrzymywanie faktur elektronicznych, ale mają wątpliwości co do ich autentyczności (np. odnośnie do poprawności numeru rachunku bankowego).

Jednocześnie UKE przypomina, że należy zwracać uwagę na adres, z którego przyszła wiadomość z elektroniczną fakturą oraz sprawdzać poprawność podanego na elektronicznej fakturze numeru konta bankowego, na który trzeba przelać należność. Faktura w formie elektronicznej przychodzi tylko i wyłącznie na adres, który użytkownik podał swojemu dostawcy usług telekomunikacyjnych, a jeżeli nie wyraził zgody na otrzymywanie elektronicznej faktury, to nie powinna ona wpływać na jego adres e-mail. UKE radzi również, aby nie odpowiadać na wiadomość z podejrzaną elektroniczną fakturą.

Dołącz do dyskusji: Uwaga na maile z fałszywymi fakturami od operatorów telekomunikacyjnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl