SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki w TVP

Telewizja interaktywna iTVP będzie transmitować VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki.

Pod adresem moniuszko.itvp.pl będzie można obejrzeć wszystkie etapy konkursu oraz koncert laureatów, który pokażą także TVP2, TVP Kultura i TV Polonia. Codzienne relacje z konkursu będzie emitować TVP Kultura.

Wyłącznie w Internecie, pod adresem moniuszko.itvp.pl widzowie będą mogli na żywo oglądać wszystkie przesłuchania I, II i III etapu konkursu, który będzie się odbywał od 13 do 22 kwietnia w Teatrze Wielkim w Warszawie. W iTVP dostępne będą także wszystkie studia TVP Kultura poświęcone konkursowi. Wszystkie materiały będą dostępne na całym świecie.

- Transmisja Konkursu w iTVP to jeden z naszych ważniejszych tegorocznych projektów kulturalnych – mówi Leszek Bogdanowicz, dyrektor Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP. Cieszymy się, że jako nadawca publiczny możemy tak szeroko udostępnić widzom to prestiżowe wydarzenie, tym bardziej, że transmisje w iTVP m.in. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego czy Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina odniosły ogromny sukces i pokazały, że Internet jest doskonałym medium do realizacji takich przedsięwzięć.

TVP Kultura zaprasza widzów od 14 do 21 kwietnia na codzienne wydania studia konkursowego. W emitowanym ok. godz. 22.00 - 23.00 programie znajdą się najciekawsze fragmenty występów uczestników, komentarze krytyków, informacje zza kulis konkursu i wypowiedzi obserwatorów. W TVP Kultura będzie można także obejrzeć transmitowany na żywo koncert laureatów konkursu, który odbędzie się 22 kwietnia w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.
 
Organizowany od 1992 roku co trzy lata Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki jest uznawany za jeden z najważniejszych konkursów wokalnych na świecie, który laureatom często otwiera drogę do międzynarodowej kariery.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 253 kandydatów z 26 krajów - zakwalifikowanych zostało 117 uczestników z 19 krajów. Przewodniczącym międzynarodowego jury jest Kazimierz Kord, w jego skład wchodzą m.in. Galina Visnevskaya, Tom Krause, Piotr Kamiński i Sergio Segalini. Dyrektorem artystycznym Konkursu jest Maria Fołtyn, wybitna śpiewaczka, reżyserka i propagatorka twórczości Stanisława Moniuszki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl