SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Problemy z dźwiękiem na Viaplay. Serwis radzi subskrybentom

W dziale pomocy technicznej serwisu streamingowego Viaplay, pojawiło się stanowisko platformy odnośnie problemów z zacinającym się dźwiękiem. - Podczas gdy badamy ten problem, spróbuj wyłączyć dźwięk przestrzenny w telewizorze i przejść na tryb stereo – radzi subskrybentom Viaplay. 

Problemy z dźwiękiem występują na telewizorach i przystawkach z systemem operacyjnym Android TV. - Zauważyliśmy, że niektórzy użytkownicy korzystający z telewizorów z systemem Android doświadczają zacinania się dźwięku podczas oglądania transmisji sportowych. Wygląda na to, że może to być związane z ustawieniami dźwięku przestrzennego w telewizorze. Zwłaszcza jeśli nie są używane głośniki dźwięku przestrzennego - zauważył Viaplay.

Jak rozwiązać problem?

Dalej platforma wyjaśnia jak można uchronić się przed skutkami awarii. - Podczas gdy badamy ten problem, spróbuj wyłączyć dźwięk przestrzenny w telewizorze i przejść na tryb stereo. W większości telewizorów znajdziesz to w następujący sposób: Ustawienia telewizora > Dźwięk > Regulacja dźwięku > Przestrzenny > Zmień na Auto lub Stereo. Dziękujemy! W międzyczasie przyglądamy się tej sprawie od naszej strony - zapewnił Viaplay.

Skandynawska platforma niemal od początku działalności boryka się z problemami technicznymi. Użytkownicy nie mogli obejrzeć na żywo na przykład hitowego meczu ligi niemieckiej Borussia Dortmund - Bayern Monachium. Przez usterkę przegapili m.in. gol Roberta Lewandowskiego. Problemy pojawiały się także podczas gal KSW. Wielu subskrybentów nie mogło na początku 2022 roku zobaczyć np. ostatniej rundy walki wieczoru. Usterki dotyczyły też transmisji z Formuły 1. Inaczej nie było podczas debiutu Premier League. Jak zwykle w takich sytuacjach wyświetlał się komunikat „Coś poszło nie tak”.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło szereg skarg na Viaplay. Jesienią 2022 roku prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciwko platformie. Takie działania trwają czasami kilka lat, dlatego regulator nie zdecydował wciąż czy nałoży na serwis streamingowy karę.

Viaplay do lata 2025 roku wycofa się z Polski

Borykający się z problemami finansowymi Viaplay ma wycofać się z Polski do lata 2025 roku. Możliwe jest sprzedanie polskiego biznesu lub praw, które obejmują m.in. Premier League, Bundesligę i Formułę 1. Skandynawska firma zamierza skoncentrować się na działalności w krajach nordyckich i w Holandii.

Portal Totaaltv.nl podał, że Viaplay mocno przepłacił za wiele praw sportowych, co doprowadziło do fatalnej sytuacji finansowej i obecnych kłopotów ze sprzedażą licencji. Tylko w Holandii firma wydaje 33 mln euro rocznie za prawa do Formuły 1. Ich dotychczasowy posiadacz Vodafone Ziggo płacił trzy razy mniej. Podobnie wygląda sprawa z Premier League, gdzie za 6-letnią licencję na większość rynków, gdzie działa Viaplay (w tym polski) zapłacono 2 mld euro.

Viaplay w ostatnich miesiącach prowadził rozmowy z doradcami finansowymi i akcjonariuszami, których efektem miało być pozyskanie środków na dalszą działalność i rozwój. - Niezakończenie programu dokapitalizowania może spowodować, że Grupa nie będzie mogła kontynuować działalności i będzie musiała szukać innych, mniej optymalnych rozwiązań finansowania, a w przypadku niepowodzenia – będzie musiała wszcząć postępowanie upadłościowe, które skutkowałoby utratą całej lub prawie całej wartości dla akcjonariuszy i wierzycieli - informował kilka miesięcy temu Viaplay.

Grupa Viaplay pomyślnie zakończyła proces rekapitalizacji, o czym informowała w komunikacie z dnia 9.02.2024. Canal+ zwiększył swoje udziały w Viaplay z 12 do 29,33 proc., potwierdzając swoją pozycję największego akcjonariusza. W ramach dokapitalizowania z 6,3 do 29,29 proc. wzrosły też udziały Grupy PPF w skandynawskim serwisie streamingowym.

Dołącz do dyskusji: Problemy z dźwiękiem na Viaplay. Serwis radzi subskrybentom

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
drewienko
Tak, problem występuje, tak - jest irytujący. Najczęściej zdarza się to podczas wielu transmisji w tym samym czasie (np. w weekend i we wtorek podczas multiligi). Na telefonie i kompie wszystko działało prawidłowo. Wystarczy zrestartować aplikację na telewizorze (wyłączyć i włączyć ponownie). Mogli by to ogarnąć, bo kilka tygodni temu znikał im w aplikacji obraz i także potrzebne były resety.
odpowiedź
User
m.
Na firesticku w najbardziej obleganych transmisjach co chwila miga na sekundę czarny ekran i tak cały mecz. To są kompletni amatorzy,
odpowiedź
User
Nicki
Czarny ekran co kilka lub co kilkadziesiąt sekund to jest problem. VIA kończ waść wstydu sobie oszczędź
odpowiedź