SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Victor L. Lund za Mike'a Koehlera na czele Teradata

Victor L. Lund został wybrany nowym prezesem i dyrektorem generalnym firmy Teradata, oferującej rozwiązania analizy big data i zintegrowane aplikacje marketingowe. Zastąpi Mike'a Koehlera, który po 14 latach ustąpił ze stanowiska.

Victor L. LundArticle

Victor L. Lund, który od września 2007 r. zasiada w radzie dyrektorów Teradata, w nowej roli będzie odpowiedzialny za realizację planu transformacji firmy. Ma koncentrować się na jej rozwoju operacyjnym, a także planowaniu sukcesji odpowiadającej potrzebom wchodzącej na kolejny etap rozwoju organizacji w zakresie przywództwa. Jego celem jest także optymalizacja strategii rynkowej i stworzenie nowych, opartych na modelu chmury obliczeniowej, elastycznych rozwiązań odpowiadających na potrzeby klientów.

Lund dotychczasowe życie zawodowe poświęcił nadzorowaniu oraz realizacji strategii transformacji i rozwoju organizacji działających w różnych sektorach gospodarki. Posiada również doświadczenie w zakresie działalności operacyjnej i kierowniczej oraz wiedzę z zakresu zarządzania finansowego.

W ramach rady dyrektorów Teradata Lund pełnił funkcję przewodniczącego komitetu audytu. Od grudnia 2006 r. do lutego 2012 r. zajmował stanowisko przewodniczącego nie wykonawczego w radzie firmy DemandTec, specjalizującej się w aplikacjach dostępnych na żądanie. Wcześniej, w latach 2002–2004, pełnił rolę nie wykonawczego przewodniczącego rady w firmie Mariner Health Care. Od 1999 do 2002 r. był wiceprzewodniczącym rady firmy Albertson’s.  W latach 1995-1999 pełnił funkcję przewodniczącego rady w firmie American Stores Company, a od 1992 do 1999 r. był także jej dyrektorem generalnym. Podczas swojej 22-letniej kariery w firmie American Stores, zajmował także wiele stanowisk operacyjnych. Jest także członkiem rady dyrektorów w firmie Service Corporation International. W przeszłości zasiadał w radach wielu spółek giełdowych, w tym Del Monte Foods Company oraz Delta Airlines.

Mike Koehler po 14 latach kierowania Teradata ustąpił ze stanowiska prezesa, dyrektora generalnego oraz przewodniczącego rady dyrektorów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Victor L. Lund za Mike'a Koehlera na czele Teradata

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl