SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Video Brothers zwiększyła wpływy o 71 proc., spółka muzyczna na swoim

Youtube’owa sieć partnerska Video Brothers w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 70,6 proc. do 8,34 mln zł, 2,89 mln zł zysku netto wypłaci jako dywidendę swojemu właścicielowi i szefowi Łukaszowi Skalikowi. Natomiast wpływy jej siostrzanej spółki Video Brothers Music zmalały o 38 proc. do 1,67 mln zł. - Od tego roku Video Brothers Music będzie działać już w całości samodzielnie - zapowiada Skalik.

Łukasz Skalik, szef i właściciel Video Brothers i Video Brothers Music Łukasz Skalik, szef i właściciel Video Brothers i Video Brothers Music

Video Brothers, zajmująca się zarządzaniem kanałami youtube’owymi, wyliczyła w sprawozdaniu, że w ub.r. zaczęła obsługiwać m.in. kanały Artura Orzecha,, Grzegorza Markowskiego, Katarzyny Kasi, Patryka Piątka i Jolanta Czai. Na koniec ub.r. miała w ofercie 340 kanałów (w tym 76 własnych), wobec 310 rok wcześniej. W ciągu roku zakończyła współpracę z dziesięcioma, zaczęła z 35 oraz uruchomiła pięć własnych.

Ponadto pozyskała licencje na treści od nowych podmiotów, m.in. Kino Polska TV.

Kanały oferowane przez firmę na koniec roku miały łącznie 36,1 mln subskrybentów i zawierały 72,5 tys. materiałów, które co miesiąc notowały średnio 200 mln odtworzeń - większość generowali internauci z USA, Indii, Meksyku, Brazylii i krajów arabskich.

Spółka zwiększyła przychody z pośrednictwa w sprzedaży i obsłudze kampanii video typu in-stream i bumper ads w ramach systemu Google Ads. Skorzystała też na tym, że będący w tym systemie podstawową walutą dolar umocnił się wobec złotego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Koszty sprzedanych przez Video Brothers produktów zwiększyły się z 3,47 do 4,47 mln zł, a koszty ogólnego zarządu - z 831 do 978,7 tys. zł.

W efekcie zysk operacyjny poszedł w górę z 586,1 tys. zł do 2,89 mln zł, a zysk netto - z 534,6 tys. zł do 2,89 mln zł.

Szef firmy Łukasz Skalik jako jej jedyny udziałowiec zdecydował, że cały zeszłoroczny zysk dostanie jako dywidendę.

 

Jako cele na br. Video Brothers stawia pozyskiwania do współpracy twórców premium i liderów poszczególnych kategorii tematycznych, zaznaczający, że rozmowy z takimi autorami prowadzi od końcówki ub.r. - Należy spodziewać się pojawienia dużych i znanych kanałów, które na przestrzeni 2022 zasilą grono stałych partnerów Video Brothers w stopniu znacznie większym niż w latach ubiegłych - podkreślono w sprawozdaniu.

Z kolei uruchomiona w 2020 roku spółka Video Brothers Music, zajmująca się obsługą twórców muzycznych i podcasterów, w ub.r. zanotowała spadek przychodów z 2,7 do 1,67 mln zł.

Do spółki w 2020 roku przeniesiono z Video Brothers obsługę ponad 50 kanałów youtube’owych o profilu muzycznym, a w ub.r. - pozostałych kanałów o takiej tematyce. - Video Brothers Music zanotowało spadek obrotów z uwagi na zakończony w zeszłym roku okres inkubacyjny i wsparcie ze strony Video Brothers - przekazał Łukasz Skalik portalowi Wirtualnemedia.pl.

- Video Brothers Music od tego roku będzie działać już w całości samodzielnie. Słowem - odcinamy pępowinę i widzimy już teraz, że się uda - dodał.

Koszty operacyjne Video Brothers Music zwiększyły się w ub.r. z 485,8 do 624 tys. zł, w konsekwencji wynik netto zmalał z 2,01 mln zł do 954,2 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Video Brothers zwiększyła wpływy o 71 proc., spółka muzyczna na swoim

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kate
Jest moc! Brawka dla ekipy!
0 0
odpowiedź
User
ppiotr
Skalik swój chlop - zawzięty ale skuteczny. Liczby nie kłamia
0 0
odpowiedź
User
.
to na youtube można zarabiać? nowe, nie znałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0 0
odpowiedź