SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

VOWOS wybrał Nevion Virtuoso jako platformę IP dla swojego rozwiązania playout

Transformcja IP w broadcastingu nabiera tempa. W ubiegłym roku warszawska firma software’owa VOWOS uruchomiła pierwszą w Polsce komercyjną emisję kanału TV w architekturze „software defined”, czyli bez dedykowanego sprzętu broadcast.

„Przewidujemy, że w ciągu najbliższych kilku lat standard IP zastąpi SDI w broadcastingu i stanie się technologią wiodącą. Mamy polskie, w pełni funkcjonalne i działające rozwiązanie w tym standardzie – VOWOS COMPOSER. Powszechna zmiana standardu na IP jest kwestią czasu i chcemy, żeby nasi broadcastowi klienci, w jak najbardziej kontrolowany i komfortowy sposób mogli przez nią przejść – powiedział Łukasz Janas z VOWOS.

Obecnie bazując na technologii Nevion SDN Controller możemy zaoferować naszym klientom możliwość podłączenia kompletnego środowiska IP do ich aktualnej infrastruktury SDI (Virtuoso dysponuje interfejsami zarówno SDI jak i IP). Pozwoli to m.in. zasymulować migrację z SDI do nowych realiów technologicznych, przetestować je, a następnie przeprowadzić migrację w kontrolowanych i przetestowanych warunkach. Warto zaznaczyć – to wszystko w architekturze SDN, pod kontrolą VIP. „Dzięki temu Nadawca może wypróbować VOWOS COMPOSER IP w warunkach własnego, produkcyjnie emitowanego kanału - bez ryzyka i ponoszenia kosztów.

Wybraliśmy technologię Nevion Virtuoso ponieważ łączy dwie ważne dla nadawców cechy: dużą elastyczność oraz odporność. Dzięki temu świetnie pasuje jako rozwiązanie komplementarne do obecnych wszędzie infrastruktur SDI.  Może też rosnąć wraz z ewoluującymi potrzebami nadawców oraz wspiera otwarte standardy - dodaje dr. Ireneusz Hallmann, CTO i wspótwórca VOWOS”.

- Cieszymy się, że Nevion Virtuoso i VideoPath mogą uczestniczyć w transformacji IP w broadcastingu - mówi Hans Hasselbach CMO z Nevion.  VOWOS to jedyny w Polsce dostawca, który rozwija i oferuje autorskie, profesjonalne oprogramowanie VOWOS COMPOSER – służące do akwizycji i zarządzania treściami (Ingest, MAM) oraz emisji i streamingu. Z rozwiązań VOWOS korzystają najwięksi nadawcy i spółki mediowe w Polsce. Systemy VOWOS wykorzystywane są również za granicą - np. przez rosyjskiego operatora platformy satelitarnej Tricolor. Sądzimy, że dzięki naszym rozwiązaniom  VOWOS może zaistnieć również na rynku operatorów telekomunikacyjnych i kablowych. Nevion przykłada szczególną wagę do zapewnienia ciągłości technologiczne, jakości, wydajności oraz „future proofness” swoich rozwiązań. Widzimy duży potencjał polskiego rynku, aktywnie angażujemy się w projekty chcąc sprostać potrzebom polskich nadawców - mówi Jacek Gwizdak, Sales Director, Europe.

Aby dowiedzieć się więcej o vowos i nevion kliknij linki: www.vowos.com, www.nevion.com.