SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka wprowadziła na antenę nowy program dla fanów teatru

Malwina Kiepiel i Magda Kuydowicz są gospodyniami nowej sobotniej audycji w radiowej Trójce. Prowadzone przez nich „W antrakcie” ma stanowić przegląd propozycji teatralnych dla widzów zainteresowanych życiem kulturalnym w kraju i poza jego granicami. Program nadawany był dotąd na antenie Polskiego Radia 24.

Autorki w swoim programie opowiadają o spektaklach, festiwalach i imprezach związanych z teatrem, ale także mają przybliżac premiery Teatru Polskiego radia oraz Teatru Telewizji. W programie znajdzie się także miejsce na rozmowy z twórcami: aktorami, reżyserami, kompozytorami i dramatopisarzami.

Magda Kuydowicz to teatrolog i dziennikarka, zajmująca się kulturą. Z kolei jej partnerka, Malwina Kiepiel jest pasjonatką teatru.

Drugą część audycji stanowić ma kontrapunktowy "Antyporadnik", z którego słuchacze dowiedzą się m.in., jak nie należy ubierać się do teatru, a także „jakie postawy są niegodne widza”. Emisja audycji – sobota, tuż po godz. 12:00. Do tej pory nadawano w tym paśmie „Trzy gramy Redbada” – program Redbada Klynstra-Komarnickiego, poświęcony także teatrowi i szeroko rozumianej sztuce.

Jak informowaliśmy, z ramówki radiowej Trójki po roku emisji znika niedzielna audycja „Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość”, której gospodarzami byli dziennikarze TVP Info Katarzyna Ciepielewska i Łukasz Sobolewski. Program był emitowany od połowy października ub.r. w niedziele, w godz. 11-13.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała 1,6 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,8 proc. rok wcześniej.