SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W kawiarniach sieciowych najczęściej zamawiamy café Latte

Polacy w kawiarniach sieciowych zazwyczaj zamawiają café Latte. Najczęstszymi gośćmi kawiarnianych "sieciówek" są kobiety w wieku 20-29 lat - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

W kawiarniach sieciowych najczęściej zamawiamy café Latte

Polacy coraz częściej odwiedzają kawiarnie i korzystają z barów kawowych na stacjach benzynowych, ale większość osób nadal deklaruje, że zazwyczaj pije kawę w domu lub u znajomych.

Przeprowadzone w czerwcu 2011 r. badanie wykazało, że najczęściej wybieraną kawiarnią jest Coffeeheaven, zaś w stosunku do ubiegłego roku największy wzrost popularności odnotowały McCafe oraz Starbucks. Oprócz polskich i międzynarodowych sieci kawiarni, swoją obecność na tym rynku zwiększają marki kojarzone raczej jako cukiernie, m.in. Grycan oraz E.Wedel.

Po café Latte najpopularniejszą kawą jest cappuccino. Pierwszy napój wybierają najczęściej młode kobiety (20-29 lat), drugi zaś - osoby między 16 a 19 rokiem życia. Jednocześnie spada popularność espresso, przy czym ten rodzaj kawy jest znacznie bardziej popularny wśród mężczyzn niż wśród kobiet.

"Coraz większy udział w rynku mają bary zlokalizowane na stacjach benzynowych. Rośnie również popularność automatów do kawy ustawianych w miejscach publicznych. W tym roku Polacy bardzo pozytywnie ocenili odwiedzane przez siebie kawiarnie. Blisko połowa respondentów nie zauważyła żadnych negatywnych elementów tych miejsc – to duża zmiana w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy ten odsetek był o ponad 20 proc. niższy” - stwierdziła Marzena Białasek, project manager z ARC Rynek i Opinia.

Niemal 20 proc. badanych uznało, że ceny produktów oferowanych w kawiarniach sieciowych są zbyt wysokie - w porównaniu z ubiegłym rokiem kwota wydawana jednorazowo w kawiarni jest niższa o niemal 10 proc. O wyborze danej kawiarni decydują: dobry smak oferowanych napojów, dogodna lokalizacja oraz miła atmosfera. Zgodnie z deklaracjami znacznie mniejszą wagę Polacy przywiązują do popularności danego miejsca czy jego wystroju.

Podobnie jak w 2010 roku Polacy odwiedzają kawiarnie popołudniami, zarówno w tygodniu, jak i w weekendy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W kawiarniach sieciowych najczęściej zamawiamy café Latte

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl