SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Polsce spada liczba kart SIM, w trzecim kwartale ubyło ich 935 tys.

Według danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny w trzecim kwartale 2016 roku liczba aktywnych kart SIM w Polsce wyniosła 56,2 miliona. To oznacza spadek o 935 tysięcy w porównaniu z drugim kwartałem, główny powód to konieczność rejestrowania kart pre-paid.

fot. Shutterstock.comArticle

Zgodnie z danymi GUS w III kwartale br. w Polsce działało 56,2 mln kart telefonicznych. Jest to liczba o ponad 935 tys. niższa niż podana na koniec II kwartału. Zmniejszyła się także penetracja sieci komórkowej w naszym kraju, na koniec września wyniosła ona 146,3 proc.

Kurcząca się liczba aktywnych kart SIM jest widoczna także w ujęciu rocznym. Na koniec września br. Polacy korzystali z 2,7 mln kart mniej niż w III kwartale ub.r.

Według GUS użytkownicy kart pre-paid stanowili w raportowanym okresie 44 proc. wszystkich klientów usług komórkowych, a ich liczba zmniejszyła się o 18,5 proc. rok do roku. To właśnie segment kart przedpłaconych jest głównie odpowiedzialny za spadające statystyki. Wiąże się to z wprowadzeniem w lipcu br. obowiązkowej rejestracji kart pre-paid w ramach ustawy antyterrorystycznej.

Według danych rynkowych od momentu wprowadzenia obowiązku rejestracji sprzedaż nowych kart pre-paid (tzw. starterów) spadła o 50 do 70 proc.

Dołącz do dyskusji: W Polsce spada liczba kart SIM, w trzecim kwartale ubyło ich 935 tys.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl