SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W Polskim Radiu wystartowały warsztaty dla dziennikarzy mobilnych

Trzydziestu dziennikarzy z dziewięciu krajów bierze udział w dwudniowych warsztatach dla dziennikarzy mobilnych, organizowanych w Regionalnym Centrum Szkoleniowym Europejskiej Unii Nadawców (EBU) w siedzibie Polskiego Radia w Warszawie. - To możliwość nabywania bezcennej wiedzy - komentuje Andrzej Rogoyski, prezes publicznego nadawcy.

fot. Polskie RadioArticle

Warsztaty zaczęły się we wtorek, 14 bm., kończą - w środę. Ich tematem jest dziennikarstwo mobilne i wykorzystanie smartfona jako podstawowego narzędzia w codziennej pracy reportera. - Cieszymy się z możliwości goszczenia szkoleń organizowanych przez EBU. Dla dziennikarzy to możliwość nabywania wiedzy od najlepszych specjalistów w branży - mówi Andrzej Rogoyski.

To pierwsze ze szkoleń odbywających się w centrum szkoleniowym, które zostało uruchomione w styczniu br. - Ułatwi to zdobywanie wiedzy i umiejętności dziennikarzom, a mediom publicznym pozwoli na dalszy rozwój - mówił wówczas Noel Curran z Europejskiej Unii Nadawców.

Nathalie Labourdette, dyrektor EBU Academy, mówi dla Polskiego Radia, że dziennikarstwo mobilne i wykorzystanie smartfona mogą być szczególnie użyteczne przy tworzeniu podcastów (audycji radiowych dostępnych przez internet na żądanie). - To nowa forma słuchania radia, która jest fantastyczna i świetnie działa w wielu krajach. Ale podcast może też zawierać na przykład dołączone filmy czy zdjęcia. Powiedziałabym, że wykorzystanie urządzeń mobilnych i wideo w pełnym świetle ukazuje i rozwija atuty radia, które dzięki temu może być jeszcze bliżej ludzi niż jest teraz - podsumowuje Labourdette.

Wśród prowadzących zajęcia jest m.in. Mark Egan (dziennikarz, producent i trener). Jako szkoleniowiec pracuje m.in. dla BBC, Guardiana czy agend ONZ takich jak UNHCR. W warsztatach biorą udział dziennikarze z Polski, Czech, Litwy, Łotwy, Estonii, Bułgarii, Białorusi, Mołdawii i Ukrainy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Polskim Radiu wystartowały warsztaty dla dziennikarzy mobilnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl